Naturalne środki do oczyszczania skóry twarzy

Regularne oczyszczanie twarzy to pierwszy krok do zdrowej i pięknej skóry. Jednak, efekt oczyszczania zależny jest od rodzaju użytych kosmetyków oraz metody, jaką stosujemy. My podpowiadamy kilka sprawdzonych domowych sposobów oczyszczania skóry, które - jeśli będą prawidłowo zastosowane - przyniosą pożądane efekty.

article cover
©123RF/PICSEL

Naturalny żel do mycia twarzy

©123RF/PICSEL

Zacznijmy od oczyszczającego żelu do twarzy, który przygotujemy na bazie oleju kokosowego oraz sody oczyszczonej. Na początku rozpuszczamy olej kokosowy (najlepiej w kąpieli wodnej) tak, by uzyskał płynną i gładką konsystencję. Następnie dodajemy do niego sodę oczyszczoną i dokładnie mieszamy do uzyskania piaszczystej pasty. Gotową mieszankę przechowujemy w słoiku. Żel stosujemy trzy razy w tygodniu. W jaki sposób? Niewielką ilość nakładamy na twarz, delikatnie masujemy, a następnie spłukujemy ciepłą wodą.

Płyn miceralny

©123RF/PICSEL

Jeśli pragniemy mieć zdrową i oczyszczoną skórę twarzy, w naszym zestawie pielęgnacyjnym nie może zabraknąć płynu miceralnego. Pomaga on usunąć makijaż, a także zanieczyszczenia na skórze. Oto przepis, który pozwoli go wykonać. Wystarczy, że w butelce kosmetycznej wymieszamy wszystkie poniższe składniki:

- 90 mililitrów wody różanej (znajdziemy ją gotową w sklepach)

- trzy mililitry siarczanowanego oleju rycynowego

- 20 kropel witaminy E

- pięć mililitrów olejku z róży rdzawej

Niewielką ilość płynu miceralnego wylewamy na wacik kosmetyczny, a następnie delikatnie przemywamy skórę.

Tonik dla cery normalnej

By nasza skóra była dokładnie oczyszczona, powinniśmy również stosować regularnie tonik. My podpowiadamy przepis na tonik dla cery normalnej. Do jego przygotowania potrzebne będą:

* 100 mililitrów wody destylowanej (można ja kupić w drogerii lub hipermarkecie)

* łyżka miodu

* 15 mililitrów soku z cytryny

Wodę delikatnie podgrzewamy, następnie rozpuszczamy w niej miód i dodajemy sok z cytryny. Całość energicznie mieszamy i przelewamy do buteleczki kosmetycznej. Jak stosować tonik? Niewielką ilość wylewamy na wacik kosmetyczny, a następnie delikatnie przemywamy skórę twarzy, szyi i dekoltu. Tonik działa na skórę kojąco, oczyszczająco i uspokajająco.

Maska oczyszczająca

©123RF/PICSEL

Teraz kolej na domową maskę oczyszczającą. Jest bardzo prosta w przygotowaniu Wystarczy wymieszać cztery łyżki śmietany z kilkoma kroplami soku z cytryny. Mieszankę wcieramy w skórę i pozostawiamy na 20 minut. Następnie zmywamy maskę używając letniej wody mineralnej. Na koniec płuczemy twarz zimną wodą.

Mleczko kosmetyczne z dodatkiem awokado

Skórze twarzy od czasu do czasu przyda się również pielęgnacja mleczkiem kosmetycznym. My proponujemy mleczko z dodatkiem awokado. Oto, w jaki sposób go przygotować. W 100 mililitrach delikatnie rozgrzanej wody rozpuszczamy około 20 gramów odtłuszczonego mleka w proszku oraz jedną łyżkę miodu. Następnie dodajemy 20 mililitrów olejku z owoców awokado, 20 mililitrów olejku migdałowego i dokładnie mieszamy. Całość przelewamy do sterylnej butelki kosmetycznej i odstawiamy w chłodne miejsce.

Peeling

art
©123RF/PICSEL

Na koniec zostawiliśmy peeling. Podajemy dwa przepisy: gruboziarnisty - przeznaczony dla skóry normalnej, enzymatyczny dla skóry z problemami (skóra wrażliwa czy trądzikowa).

Peeling gruboziarnisty kawowy

Kawowy peeling gruboziarnisty nadaje się do skóry normalnej. Niestety, skórę wrażliwą czy trądzikową może podrażnić. Przygotujemy go z trzech łyżeczek fusów, pięciu łyżeczek oliwy i jednej łyżeczki cynamonu. Mieszamy całość, a następnie delikatnie wmasowujemy w nawilżoną skórę twarzy. Na koniec spłukujemy ciepłą wodą.

Owocowo-warzywny peeling enzymatyczny

Z owoców i warzyw przygotujemy peeling enzymatyczny. Potrzebne będą: plasterek kiwi, plaster cytryny, plaster ogórka, plaster grejpfruta oraz połowa szklanki kryształów alg morskich. Wszystkie składniki należy ze sobą zmiksować, a następnie zaaplikować na skórę twarzy. Masujemy skórę przez kilka minut wraz z preparatem, a następnie pozostawiamy na kwadrans. Po upływie tego czasu zmywamy twarz zimną wodą.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas