Nawyki na... porost włosów

Regularne strzyżenie, stylizacja, a nawet dieta - codzienne nawyki mają znaczący wpływ na wygląd naszej fryzury. Marzenia o długich, pięknych i zdrowych włosach zrealizujemy modyfikując nieco swój styl życia.

Wiele kobiet marzy o długich włosach, które postrzegane są w końcu jako symbol kobiecości. Wbrew pozorom nie jest to jednak cel łatwy w realizacji - wzrost włosów zależy bowiem od wielu czynników, takich jak odpowiednia pielęgnacja, poziom nawilżenia organizmu czy bogata w składniki odżywcze dieta. Zbyt częste używanie produktów i urządzeń do stylizacji sprawia z kolei, że struktura włosów ulega zniszczeniu, a co za tym idzie włosy rosną znacznie wolniej. Jak zatem przyspieszyć ów proces, by możliwie jak najszybciej móc cieszyć się spektakularną fryzurą?

Ulepsz swoją dietę

Reklama

Pielęgnacja włosów powinna rozpocząć się nie w łazience, a w kuchni. Równie istotna - jeśli nie istotniejsza - od zawartości kosmetyczki jest bowiem zawartość naszego... talerza. "Zdrowa dieta i witaminy są kluczem do uzyskania dłuższych włosów" - twierdzi Michelle Cleveland, stylistka fryzur gwiazd i założycielka salonu Hair Addicts.

Ekspertka dodaje, że nasze menu powinno obfitować przede wszystkim w fasolę zawierającą istotne z punktu widzenia kondycji włosów substancje odżywcze, takie jak żelazo, biotyna i kwas foliowy, a także ryby bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 oraz przeciwutleniacze, które mogą zmniejszyć wypadanie włosów, zwiększając zarazem ich gęstość.

Wzmocnij skórę głowy

Nie jest tajemnicą, że gwarantem silnych i mocnych włosów jest zdrowa skóra głowy. Według ostatnich badań naukowych, codzienne masaże głowy powodują szybszy wzrost włosów oraz ich piękniejszy wygląd. Jak to działa? Skóra staje się wówczas lepiej utleniona dzięki pobudzaniu krążenia krwi. Justine Marjan, fryzjerka marki TRESemm,, sugeruje, by poświęcić przynajmniej pięć minut dziennie na intensywne masowanie skalpu okrężnymi ruchami.

Odłóż nożyczki na bok

Panuje przekonanie, że powinno się strzyc włosy średnio co sześć lub osiem tygodni. "Jeśli używasz dobrego szamponu i odżywki, regularnie robisz maseczki lecznicze i używasz olejków do pielęgnacji końcówek, możesz powstrzymać się od strzyżenia nawet przez sześć miesięcy" - wyjaśnia tymczasem Marjan.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje