Nierówna walka: smog kontra zdrowa skóra

Smog powoduje nie tylko problemy zdrowotne takie jak astma czy alergia, ale również znacznie pogarsza stan skóry, przyśpieszając jej starzenie. Nadchodzący Nowy Rok jest dobrą okazją, by o siebie zadbać i wypracować nowe, zdrowe nawyki.

Raz w tygodniu powinno się wykonywać peeling, by usunąć nagromadzone zanieczyszczenia skóry
Raz w tygodniu powinno się wykonywać peeling, by usunąć nagromadzone zanieczyszczenia skóry123RF/PICSEL

Stan jakości powietrza w Polsce, szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich pogarsza się każdego roku i ma długotrwały wpływ na nasz organizm. Miejskie zanieczyszczenia wysuszają, zmniejszają elastyczność skóry i powodują pojawienie się zmarszczek. Skóra pozbawiona blasku nabiera ziemistego koloru i wygląda na zmęczoną. Smog osiada na naszej cerze, przenika przez naskórek i pory. Naturalna bariera ochronna nie poradzi sobie sama z walką ze smogiem więc powinniśmy ją wesprzeć w tej nierównej walce, najlepiej na dwóch frontach - dzięki domowej pielęgnacji i profesjonalnym zabiegom kosmetycznym.

Codzienna pielęgnacja

Najważniejsze jest, aby wyrobić sobie odpowiednie nawyki, które poprawią kondycję skóry. Codzienna pielęgnacja powinna opierać się na dokładnym oczyszczeniu skóry, najlepiej łagodnym płynem micelarnym lub żelem myjącym. Należy również odpowiednio nawilżać skórę - najlepiej preparatami, posiadającymi filtr UV oraz antyoksydanty - takie jak witamina C, E, kwas ferulowy. Raz w tygodniu powinno się również wykonywać peeling, by dogłębniej oczyścić skórę i usunąć z jej powierzchni nagromadzone zanieczyszczenia. Po złuszczeniu należy nałożyć maskę nawilżająco - regenerującą, by odbudować płaszcz hydrolipidowy skóry.

Ochronę naszej skóry warto wspomóc również odpowiednią dietą, bogatą w antyoksydanty. Warto wzbogacić ją o większą ilość warzyw i owoców, a także pić minimum dwa litry wody. Odpowiednia będzie również zielona herbata i napar z czystka, który ma działanie oczyszczające. Kiedy poziom smogu przekracza normy, zalecane jest zamykanie okien oraz unikanie spacerów.

Profesjonalne wsparcie 

Kiedy domowe sposoby nie przynoszą oczekiwanego efektu, warto skorzystać z profesjonalnych usług kosmetycznych. Skutecznym rozwiązaniem będzie mezoterapia, zabiegi złuszczające i głęboko nawilżające skórę.

Mezoterapia poprawi metabolizm komórek, zwiększając produkcję kolagenu i elastyny oraz zapewni głębokie nawilżenie skóry. Zabieg geneO złuszczy martwy naskórek, dotleni i odżywi zmęczoną i wysuszoną przez niekorzystne warunki atmosferyczne skórę. Z kolei zabieg Intraceuticals sprawi, że skóra stanie się bardziej napięta, nawilżona, odzyska naturalny blask i dzięki temu będzie wyglądała zdrowiej. Wszystko dzięki wyjątkowym właściwościom tlenu hiperbarycznego, za pośrednictwem którego do skóry są wtłaczane odżywcze składniki aktywne - wyjaśnia kosmetolog Agnieszka Ziobrowska z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

Nauka BEZ fikcji: Zanieczyszczone powietrze powoduje Alzheimera! Video Brothers
INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas