Reklama

Reklama

Nietypowe metody mycia włosów poprawiające ich kondycję

Wydaje się, że umycie głowy nie jest niczym skomplikowanym, jednak fryzjerzy i blogerki urodowe twierdzą, że to nie takie oczywiste, a „dobre” mycie sprawi, że włosy staną się mocniejsze i będą się lepiej układać.

Chodzi o samą technikę mycia - rodzaj szamponu i odżywki dobieramy jak zawsze. Nadal też obowiązuje zasada mycia włosów ciepłą, ale nie gorącą wodą (by nie podrażniać skóry) i spłukiwania chłodną (by domknąć łuski). Ale to nie wszystko...

Reklama

Czesz włosy przed myciem

Rozczesz je starannie - wtedy szampon i odżywka dokładnie pokryją każdy włos. Mniej się też splączą w trakcie mycia i nie trzeba będzie "męczyć" ich rozczesywaniem, gdy są mokre i podatne na uszkodzenie.

Rozcieńczaj szampon wodą

Odrobinę szamponu wlej do kubeczka napełnionego do połowy letnią wodą (na krótkie włosy wystarczy 1/3 lub 1/2 łyżeczki, zależy od ilości włosów) i zamieszaj. Dzięki temu do umycia wystarczy minimalna ilość detergentu i włosy "dostaną" mniej chemii.

Nakładaj szampon od dołu

Schyl się tak, byś mogła wodę z szamponem wylać na głowę z tyłu od strony karku - wtedy mieszanka spłynie w ten sposób, że dotrze nawet pod spód włosów. Gdy polejesz od góry, część spłynie po wierzchu.

Rozprowadzaj preparat po skórze, a dopiero pianę po włosach.

Masuj na zmianę mocno i lekko

Zacznij od mocnego masażu skóry głowy, ale nie trzyj samych włosów, tylko lekko przesuwaj po nich dłońmi, jakbyś je głaskała.

Nigdy nie drap skóry głowy paznokciami (co wciąż robią nawet niektórzy fryzjerzy!), możesz tylko mocniej dociskać opuszkami palców.

Płucz dłużej niż trwało mycie 

I to aż 3 razy dłużej - dopiero po tym czasie włosy będą naprawdę opłukane z detergentu. Po nałożeniu odżywki wystarczy spłukać normalnie.

Nie wycieraj włosów

Dociskaj ręcznik bez pocierania, które niszczy strukturę włosów. Możesz też użyć ręczników papierowych (jak najgrubszych). Są bardziej chłonne niż materiałowe, więc szybko osuszysz włosy.

Nasza rada: Nie zostawiaj na mokrych włosach owiniętego ręcznika - to też je niszczy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje