Reklama

Reklama

Nikt nie lubi smogu. Twoja skóra również

Smog to nic innego jak mikroskopijne związki metali ciężkich, utleniaczy i zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Choć niewidoczne gołym okiem, mają one negatywny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i skórę. Znajdujące się w smogu metale ciężkie wnikają w głąb skóry, narażając ją na podrażnienia, alergie oraz przedwczesne starzenie się. Jak skutecznie chronić skórę przed zanieczyszczeniami?

Odpowiedź na rosnący problem znalazła dr Izabela Zawisza, która wraz z naukowcami  z Polskiej Akademii Nauk opracowała molekułę Chitathione, uniemożliwiający przenikanie przez skórę szkodliwych pyłów, tworząc tzw. metal screen. Innowacyjna cząsteczka znajduje się w nowej linii kosmetyków nue - przeznaczonej do ochrony i pielęgnacji twarzy.

Jak skóra reaguje na smog?

Reklama

Gdy stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu przekracza normę, nie pozostaje to obojętne dla naszej skóry. Smog zawiera w sobie metale ciężkie, utleniacze oraz zanieczyszczenia, które niszczą naturalną, lipidową barierę, torując sobie drogę do jej wnętrza. Długotrwałe narażenie skóry na takie działanie, może skutkować problemami natury dermatologicznej.

Utrata kolorytu, zatkane pory czy obniżenie poziomu nawilżenia mogą świadczyć o tym, że skóra potrzebuje skutecznej bariery ochronnej przed zanieczyszczeniami. Ich negatywny wpływ możemy obserwować również po dłuższym czasie w postaci zbyt szybko starzejącej się skóry, podrażnień czy alergii.

- Efekty działania smogu nie muszą być od razu widoczne na naszej skórze. Gdy obserwujemy, że nasza skóra jest bardziej wysuszona niż zwykle, a podrażnienia pojawiają się częściej i są trudniejsze do wyleczenia - to może być sygnał, że powinniśmy zadbać  o odpowiednią ochronę- mówi dr Izabela Zawisza, założycielka marki nuev.

Bariera dla smogu

Pielęgnacja skóry w okresie jesienno-zimowym nie może tylko ograniczać się do oczyszczania i regencji antyoksydantami. Najważniejsze jest stworzenie nieprzepuszczalnej bariery dla smogu i zawartych w nim metali. Zawarty w kremach nueChitathione® zatrzymuje cząsteczki smogu, metali oraz zanieczyszczeń i nie pozwala przedostać się im w głąb skóry. Starannie dobrane składniki antyoksydacyjne pielęgnują skórę, wzmacniają jej naturalną barierę ochronną, opóźniają procesy starzenia i odżywiają, aby skóra była gładka, jędrna i nawilżona.

nuev® - wielofunkcyjny krem ochronny

Codzienny niezbędnik pielęgnacji jako krem na dzień i baza pod makijaż. Kompozycja antyutleniaczy i filtr SPF 15 zapewniają dodatkowe działanie przeciwzmarszczkowe oraz ochronne. Dla każdego rodzaju skóry, w każdym wieku.

Krem zawiera wyjątkowy składnik nowej generacji biopolimer Chitathione. Otula on skórę niewidocznym filmem, nie dopuszczając do niej szkodliwych zanieczyszczeń i metali ciężkich odpowiedzialnych za alergie i podrażnienia. Dodane dobre składniki odżywcze dbają o nawilżenie, gładkość i jędrność.

Dobre składniki:

- Innowacyjny Metalscreen Chitathione - wyłapuje cząsteczki smogu oraz zanieczyszczeń i nie pozwala przedostawać im się  w głąb skóry.

- Wzmacniająca prowitamina E - działa antyzmarszczkowo i odmładzająco.

- Odbudowujący olejek z pestek winogron - odbudowuje i chroni barierę ochronną skóry, działa natłuszczająco i wygładzająco.

- Nawilżający olejek z pestek moreli - zmiękcza i ujędrnia.

- Emolienty z certyfikatem - najłagodniejsza baza poprawiająca natłuszczenie i nawilżenie skóry.

- Filtry przeciwsłoneczne SPF 15 - zabezpieczają przed promieniowaniem UVA/UVB.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje