Nocny stylista i rano fryzura gotowa!

Nie masz czasu na stylizowanie włosów w ciągu dnia? Zdradzamy, jak ułożyć je na noc, aby rano uzyskać wymarzoną fryzurę. Olśnisz nią znajomych podczas karnawałowej imprezy!

Nie musisz spędzać godzin przed lustrem, by wyglądać imponująco
Nie musisz spędzać godzin przed lustrem, by wyglądać imponująco123RF/PICSEL

Włosy krótkie

Bujne afro na koktajl party

Wieczorem: Nanieś na włosy piankę dodającą włosom objętości. Użyj lokówki o małej średnicy. Nawijaj na nią cienkie pasma. Wysuwaj lokówkę bardzo delikatnie, tak aby nie rozwinąć skrętu. Zwinięte w ślimaczki włosy przypinaj do głowy klipsami lub wsuwkami.

Jeśli nie masz lub nie chcesz używać lokówki, możesz zawijać lekko wilgotne pasma na palec.

Rano: Po rozwinięciu loków spryskaj je u na sady „tapirującą” mgiełką w sprayu. Rozetrzyj ją dłońmi, tak jakbyś wcierała ją w skórę głowy. Dzięki te mu uzyskasz bujną czuprynę bez tapirowania.

Rockowy Irokez na imprezę w pubie

Wieczorem: Na pasma nad czołem nanieś piankę dającą efekt push-up. Potem nawiń je na gruby, rzepowy wałek. Zrób to w takim kierunku, aby odsłonić czoło. Pozostałe pasma, z obu stron głowy, zaczesz do boku tak jak do francuskiego warkocza i przypnij wsuwkami. Dzięki temu seksownie odsłonisz twarz.

Rano: Zdejmij z włosów wałek i wsuwki. Utrwal kierunek pasm i kształt irokeza gumą do stylizacji. Odczekaj chwilę, aż kosmetyk zastygnie, i spryskaj włosy lakierem.

Włosy średniej długości

Gładki push-up na domówkę 

Wieczorem: Nanieś na włosy spray unoszący je u nasady. Następnie oddziel dookoła głowy górną część włosów (do wysokości uszu) i podziel ją na dwie części. Pasma z prawej strony zaczesz nad czołem na lewą i przypnij wsuwkami, a z lewej na prawą. Pozostałe włosy także podziel na dwie części. Te z lewej strony zaczesz w kierunku prawej skroni, a z prawej w stronę lewej i przypnij.

Rano: Rozpuść i rozczesz włosy szczotką. Wyczesz z nich długą grzywkę i ułóż ją na jedną stronę twarzy.

Fale na elegancką kolację

Wieczorem: Spryskaj pasma kosmetykiem podkreślającym skręt loków i fal lub nawilżającym lotionem. Następnie rozdziel włosy przedziałkiem na dwie równe części. Każdą z nich nawiń na papilot, ale tylko do wysokości oczu. Jeśli nie masz gotowych papilotów, zrób je sama! Skręć je z kartek o formacie A4.

Rano: Rozwiąż papiloty i rozwiń włosy. Delikatnie rozczesz je włosianą szczotką, aby uzyskać efekt gładkich fal.

Włosy długie

Wieczorem: W delikatnie wilgotne włosy wgnieć elastycznie utrwalającą piankę. Następnie wybieraj cienkie pasemka i splataj z nich klasyczne ciasne warkoczyki. Zaplataj włosy aż po same końce. Do wiązania możesz użyć gumek lub zwykłej nitki. Pasma wokół twarzy zaczynaj pleść od samej nasady. Resztę – kilka centymetrów niżej, tak aby przy skórze włosy były gładkie.

Rano: Rozpleć warkoczyki i delikatnie rozczesz je palcami. Aby w trakcie dnia nie straciły kształtu i nie stały się zbyt puszyste, wgnieć w nie odrobinę modelującej pasty.

Loki retro na wielki bal

Wieczorem: Podziel włosy przedziałkiem na dwie części. Po bokach głowy spleć dwa luźne, dobierane warkocze. Zrób to tak: z wierzchniej warstwy włosów wydziel trzy pasma i zrób pierwszy, klasyczny splot. Pleć dalej warkocz, dołączając do niego grube pasma raz z prawego, a raz z lewego boku. Spleć włosy aż po same końce. Powtórz to samo z drugiej strony.

Rano: Rozpleć włosy i delikatnie rozczesz je dłońmi. Możesz nawijać pasma na palec, by podkreślić skręt. Spryskaj lakierem.

Tekst: Joanna Waryszak

Jerzy Zielonka, stylista fryzur Schwarzkopf Professional

Olivia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas