Reklama

Nocny stylista i rano fryzura gotowa!

Nie masz czasu na stylizowanie włosów w ciągu dnia? Zdradzamy, jak ułożyć je na noc, aby rano uzyskać wymarzoną fryzurę. Olśnisz nią znajomych podczas karnawałowej imprezy!

Włosy krótkie

Bujne afro na koktajl party

Wieczorem: Nanieś na włosy piankę dodającą włosom objętości. Użyj lokówki o małej średnicy. Nawijaj na nią cienkie pasma. Wysuwaj lokówkę bardzo delikatnie, tak aby nie rozwinąć skrętu. Zwinięte w ślimaczki włosy przypinaj do głowy klipsami lub wsuwkami.

Jeśli nie masz lub nie chcesz używać lokówki, możesz zawijać lekko wilgotne pasma na palec.

Rano: Po rozwinięciu loków spryskaj je u na sady „tapirującą” mgiełką w sprayu. Rozetrzyj ją dłońmi, tak jakbyś wcierała ją w skórę głowy. Dzięki te mu uzyskasz bujną czuprynę bez tapirowania.

Reklama

Rockowy Irokez na imprezę w pubie

Wieczorem: Na pasma nad czołem nanieś piankę dającą efekt push-up. Potem nawiń je na gruby, rzepowy wałek. Zrób to w takim kierunku, aby odsłonić czoło. Pozostałe pasma, z obu stron głowy, zaczesz do boku tak jak do francuskiego warkocza i przypnij wsuwkami. Dzięki temu seksownie odsłonisz twarz.

Rano: Zdejmij z włosów wałek i wsuwki. Utrwal kierunek pasm i kształt irokeza gumą do stylizacji. Odczekaj chwilę, aż kosmetyk zastygnie, i spryskaj włosy lakierem.

Włosy średniej długości

Gładki push-up na domówkę 

Wieczorem: Nanieś na włosy spray unoszący je u nasady. Następnie oddziel dookoła głowy górną część włosów (do wysokości uszu) i podziel ją na dwie części. Pasma z prawej strony zaczesz nad czołem na lewą i przypnij wsuwkami, a z lewej na prawą. Pozostałe włosy także podziel na dwie części. Te z lewej strony zaczesz w kierunku prawej skroni, a z prawej w stronę lewej i przypnij.

Rano: Rozpuść i rozczesz włosy szczotką. Wyczesz z nich długą grzywkę i ułóż ją na jedną stronę twarzy.

Fale na elegancką kolację

Wieczorem: Spryskaj pasma kosmetykiem podkreślającym skręt loków i fal lub nawilżającym lotionem. Następnie rozdziel włosy przedziałkiem na dwie równe części. Każdą z nich nawiń na papilot, ale tylko do wysokości oczu. Jeśli nie masz gotowych papilotów, zrób je sama! Skręć je z kartek o formacie A4.

Rano: Rozwiąż papiloty i rozwiń włosy. Delikatnie rozczesz je włosianą szczotką, aby uzyskać efekt gładkich fal.

Włosy długie


Karbowane na dyskotekę 

Wieczorem: W delikatnie wilgotne włosy wgnieć elastycznie utrwalającą piankę. Następnie wybieraj cienkie pasemka i splataj z nich klasyczne ciasne warkoczyki. Zaplataj włosy aż po same końce. Do wiązania możesz użyć gumek lub zwykłej nitki. Pasma wokół twarzy zaczynaj pleść od samej nasady. Resztę – kilka centymetrów niżej, tak aby przy skórze włosy były gładkie.

Rano: Rozpleć warkoczyki i delikatnie rozczesz je palcami. Aby w trakcie dnia nie straciły kształtu i nie stały się zbyt puszyste, wgnieć w nie odrobinę modelującej pasty.

Loki retro na wielki bal

Wieczorem: Podziel włosy przedziałkiem na dwie części. Po bokach głowy spleć dwa luźne, dobierane warkocze. Zrób to tak: z wierzchniej warstwy włosów wydziel trzy pasma i zrób pierwszy, klasyczny splot. Pleć dalej warkocz, dołączając do niego grube pasma raz z prawego, a raz z lewego boku. Spleć włosy aż po same końce. Powtórz to samo z drugiej strony.

Rano: Rozpleć włosy i delikatnie rozczesz je dłońmi. Możesz nawijać pasma na palec, by podkreślić skręt. Spryskaj lakierem.

Tekst: Joanna Waryszak

Jerzy Zielonka, stylista fryzur Schwarzkopf Professional

Olivia
Dowiedz się więcej na temat: nocny | fryzura | stylista | rana | rany | fale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy