Reklama

Reklama

Nos, brzuch i piersi - do poprawy

Nieodpowiedni nos, obwisły brzuch oraz za małe i mało jędrne piersi - to powody największych kompleksów uczestniczek programu "Chcę być piękna". Mówi o nich w rozmowie z INTERIA.PL dr Andrzej Sankowski, specjalista chirurg plastyk z Kliniki Chirurgii Plastycznej, w której uczestniczki programu poddawane są operacjom.

Emilia Chmielińska, INTERIA.PL: Panie doktorze, 26 uczestniczek programu "Chcę być piękna" to co najmniej 26 problemów dla chirurga plastyka. Co uczestniczki programu chcą najczęściej zmienić w swoim wyglądzie przy pomocy skalpela?

Reklama

Dr Andrzej Sankowski: Dużo chcą zmieniać, dlatego zgłosiły się do tego programu. Jednak najczęściej największym problemem dla tych pań są: nieodpowiedni nos, obwisły brzuch - w większości pozostałości po ciąży oraz za małe i mało jędrne piersi. Większość pań chce też mięć większe usta - to jest już chyba taki mundurek Polki. Zresztą tak jest na całym świecie, że panie chcą mieć duże usta.

Czy te 6 tygodni, które uczestniczki programu mają na pełną metamorfozę jest wystarczającym okresem na zmianę?

Jest to krótki okres, ale musimy się sprężyć i tak wszystko zorganizować, żeby po 6 tygodniach pacjentka wyglądała dobrze. Jednak na pewno po dłuższym okresie od operacji ta pacjentka będzie wyglądała jeszcze lepiej. My w programie w wersji polskiej mamy 6 tygodni na metamorfozę uczestniczek, w programach zagranicznych ten czas wynosił 3 miesiące. I z całą pewnością po tych 6 tygodniach od operacji np. nosa, wygląd tego nosa nie będzie ostatecznym, ale będzie wyglądał dobrze.

Nos po operacji zmienia się w okresie pierwszych 6 miesięcy. Operacja polega na zmianie kości i chrząstek, skóra się obkurcza, układa i taki ładny efekt jest w ciągu 3 do 6 miesięcy. Tutaj w programie "Chcę być piękna" po 6 tygodniach panie na pewno będą miały ładniejsze nosy, niż miały przed operacją .

Czy panie biorące udział w programie chcą zmieniać w sobie z pańską pomocą więcej, niż jedną część ciała?

Tak. Każda pacjentka, która przychodzi do mnie na pierwszą wizytę doznaje pewnego zachłyśnięcia tym, że te wszystkie zmiany swojego wyglądu poprzez operacje plastyczne może mieć za darmo. W związku z tym panie przychodząc do mnie mówią: "panie doktorze, proszę mi zrobić wszystko, absolutnie wszystko". Chcą, żeby w nich zmienił, poprawił całość - od czubka głowy po pięty. Jednak po tym pierwszym etapie zaczynamy rozmawiać. Pytam pacjentkę czego naprawdę oczekuje, co jest jej największym problemem. Następnie wyjaśniam jej co można zmienić, co jest realne dla operacji plastycznej, a co może zmienić odpowiednią dietą i ćwiczeniami. Na szczęście pacjentki akceptują moje sugestie.

Co najczęściej motywuje kobiety do poprawienia wyglądu operacją plastyczną?

Najczęściej lustro. To ono wymusza zmiany. Panie stając przed lustrem chcą widzieć siebie zgrabnymi i pięknymi. Niestety często odbicie jest takie - przynajmniej one tak to widzą, że nie mogą już dłużej na siebie patrzeć. Pacjentki czują, że z tym co mają nie mogą egzystować tak jak by chciały, czują że to jak wyglądają utrudnia im życie. Dyskomfort spowodowany nieodpowiednim według tych pań wyglądem sprawia, że czują się mniej pewne siebie, niedowartościowane. Podejmując decyzje o poddaniu się operacji plastycznej najczęściej robią to same dla siebie. Zdarza się, że motywacją jest też partner.

Dowiedz się więcej na temat: pacjentka | operacja | operacje | Piersi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje