Reklama

Reklama

Nowoczesny pedikiur bez wysiłku

Teraz bardzo łatwo możemy wypielęgnować w domu stopy niemal tak jak w salonie. Nowoczesne kosmetyki i narzędzia sprawiają, że dziś pedikiur robi się prawie sam!

Elektryczne pilniki wygładzą zgrubienia

Jak działają? Wystarczy włożyć baterie i włączyć przycisk - obracające się szybko głowice same ścierają pogrubiony naskórek. Nie trzeba (a nawet nie powinno się) przyciskać urządzenia do stopy, wystarczy lekki kontakt ze skórą.

Na co zwrócić uwagę? Warto sprawdzić, czy do pilnika będzie można dokupić nową głowicę, po zużyciu starej (oraz jej cenę), a także, czy w komplecie jest dodatkowa głowica, z drobniejszym ziarnem, do wygładzania skóry.

Rada eksperta: Elektrycznego pilnika używamy przed kąpielą, na suchą skórę i nie częściej niż raz w tygodniu.

Reklama

Maski i kremy zmiękczą skórę i wyleczą pęknięcia

Jak działają? Najwygodniejsze są maski w formie nasączanych skarpetek - wystarczy włożyć je na stopy i... zająć się czymś innym, a po godzinie po prostu zdjąć. Maski w postaci kremu dobrze jest wmasować w skórę, po czym owinąć folią spożywczą na noc albo na min. godzinę - dzięki temu krem wchłonie się, zamiast zostać na skarpetkach.

Na co zwrócić uwagę? Na skład. Najcenniejsze są: kwas glikolowy, mocznik, propolis, masło shea. Skutecznie zmiękczają naskórek, przywracają gładkość i regenerują uszkodzoną skórę.

Rada eksperta: Maskę do stóp (lub krem i owinięcie w folię) najlepiej zastosować raz w tygodniu. Natomiast kremu używamy codziennie przed snem.

Skarpetki odmłodzą stopy

Jak działają? Podobnie jak niektóre maski, mają postać nasączanych foliowych skarpetek. Zamiast substancji odżywczych zawierają jednak kwasy, które są dla stóp tym, czym piling u dermatologa dla twarzy. Wystarczy posiedzieć w nich 1-3 godziny, opłukać skórę i poczekać ok. 7 dni. Po tym czasie wszystkie zgrubienia odpadną, zostawiając cienką, młodszą o 20 lat skórę.

Na co zwrócić uwagę? W skarpetkach różnych marek kryją się słabsze i silniejsze kwasy, nie wolno więc przekraczać podanego na opakowaniu czasu.

Rada eksperta: Uwaga: tych skarpetek nie używamy na uszkodzoną skórę!

Produkty, które ochronią przed otarciami i zgrubieniami

Jak działają? Wkładki, ochronne spreje i pilingi sprawiają, że w butach jest nam idealnie wygodnie. A to niewygoda (uwieranie) jest powodem zgrubień (na podeszwach) i otarć (na pozostałych częściach stóp). Kosmetyki natłuszczające zapobiegają otarciom i rogowaceniu, a wkładki amortyzują stopę podczas chodzenia, chroniąc przed modzelami i odciskami.

Na co zwrócić uwagę? Wkładki do butów wybierajmy żelowe. Musimy mieć też możliwość przycięcia ich, żeby idealnie pasowały do danej pary obuwia. Spreje do stóp nie mogą zawierać alkoholu.

Rada eksperta: Raz w tygodniu dobrze jest zrobić natłuszczający piling.

Sprytne akcesoria ułatwią malowanie

Jak działają? Pozwalają wygodnie pomalować płytki, zabezpieczyć je przed przebarwieniem (albo zastąpić lakier) oraz jednym ruchem zadbać o skórki, przedłużając czas do następnego pedikiuru.

Na co zwrócić uwagę? Wybierajmy klapki, bo w odróżnieniu od separatorków pozwalają chodzić, chroniąc przed pobrudzeniem stóp. Warto sięgnąć po bazę do paznokci z lekkim odcieniem, bo zastąpi nam lakier i wybrać wzmacniającą, która jednocześnie odżywi płytki.

Rada eksperta: Najwygodniejsza jest odżywka z długim aplikatorem.

Małgorzata Święczkowska, konsultacja Hanna Woźniak, pedikiurzystka z Instytutu Sharley


Kobieta i życie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje