Odmładzające zabiegi skuteczne jak w gabinecie

W wiosennym słońcu wszystko widać lepiej: zmarszczki, niedoskonałości, szary koloryt cery. Możesz im z łatwością zaradzić!

Lubimy powiew luksusu, relaks i widoczne efekty, najlepiej po jednorazowym zabiegu
Lubimy powiew luksusu, relaks i widoczne efekty, najlepiej po jednorazowym zabiegu123RF/PICSEL

Lubimy dbać o urodę w gabinetach kosmetycznych i salonach SPA. Lubimy powiew luksusu, relaks i widoczne efekty, najlepiej po jednorazowym zabiegu. Chciałybyśmy tak codziennie… tylko te ceny!

A gdyby tak przedłużyć działanie zabiegów z gabinetu i uzupełnić je domowymi kuracjami? To naprawdę da się zrobić, potrzebujemy tylko sprawdzonych przepisów i kilku profesjonalnych wskazówek. Oto one.

Piling oczyści i rozjaśni cerę

Zamierzony efekt:

  • Zabieg pomaga usunąć martwe komórki naskórka, dzięki czemu staje się on gładki i odzyskuje promienny koloryt. Dodatkowo piling niweluje niedoskonałości cery (np. krostki, zmarszczki).

W gabinecie:

  • Najpopularniejsze są pilingi na bazie kwasów (od 100 zł). Ich rodzaj i częstotliwość kosmetolog dobiera indywidualnie do cery. W domu

Wykonuj pilingi raz w tygodniu, przy cerze tłustej – dwa razy.

  • Dla skóry wrażliwej – z limonki. Wystarczy 2–3 minuty masować twarz (omijając okolice oczu) przekrojonym owocem.
  • Dla skóry suchej – z gałki muszkatołowej i śmietany. Wymieszaj 1/2 łyżki zmielonej gałki i łyżkę śmietanki. Wmasuj piling w skórę, zostaw na ok. 15 min. Zmyj letnią wodą.
  • Dla skóry tłustej – z płatków owsianych. Połącz 4 łyżki zmielonych płatków z łyżką miodu, sokiem z 1/2 cytryny i mlekiem. Zmyj po ok. 10 min.
  • Dla skóry normalnej – z migdałów. Wymieszaj 1/2 łyżeczki zmielonych migdałów oraz łyżkę mleka. Nałóż na twarz na ok. 5 min. Zmyj.

Roller działa jak mezoterapia

Zamierzony efekt:

  • Kuracja redukuje zmarszczki, poprawia owal twarzy, zwiększa gęstość skóry. To możliwe, bo działanie rollera (i mezoterapii) polega na nakłuwaniu naskórka. Dzięki tak wywołanym mikrouszkodzeniom, skóra mobilizuje się do samoregeneracji.

W gabinecie:

  • Najpopularniejsza jest mezoterapia mikroigłowa (od 350 zł). Kosmetyczka wmasowuje w skórę odżywczy koktajl i przesuwa po niej głowicą z igiełkami.

W domu:

  • Sięgnij po derma roller. To przyrząd z igiełkami na obrotowej głowicy. Są one bardzo cienkie, dzięki czemu zabieg jest niemal bezbolesny. Kurację należy przeprowadzać zgodnie z instrukcją.

Zwykle zaleca się na początku wykonywać nakłuwanie 2–3 razy w tyg. przez ok. 3 min. Po zabiegu warto nałożyć serum lub krem. Przyrząd należy dezynfekować!

Pomocne kompresy

Każda maseczka zadziała skuteczniej, gdy przykryjesz ją wilgotnym okładem. Na twarz możesz położyć gazę lub płótno zwilżone letnią wodą, herbatką rumiankową lub naparem z nagietka. Do wody możesz też dodać kroplę odżywczego olejku, np. różanego.

Okład ujędrni skórę wokół oczu

Zamierzony efekt:

  • Okład błyskawicznie poprawia wygląd powiek – redukuje kurze łapki, spłyca głębsze zmarszczki, zmniejsza zasinienia i opuchliznę.

W gabinecie:

  • Często w salonach kosmetycznych stosowane są płaty kolagenowe (od 40 zł), które odżywiają i odmładzają naskórek. Kosmetyczka nakłada je na oczyszczoną skórę na ok. 40 min. Zabieg zaleca się wykonać w serii 3–5 razy. W domu:
  • Przygotuj okład z papai. Ćwiartkę dojrzałego owocu zmiksuj, dosypując mączki owsianej, tak aby uzyskać konsystencję gęstej papki. Nakładaj na skórę wokół oczu przynajmniej raz dziennie i potrzymaj ok. 10 minut.

Papaina, enzym zawarty w tym owocu, łagodzi pierwsze oznaki starzenia skóry i zmniejsza głębokość zmarszczek. Natomiast mączka owsiana ma właściwości nawilżające i łagodzące podrażnienia.

Maska liftingująca

Zamierzony efekt:

  • Zadaniem kuracji jest napięcie osłabionego naskórka, dzięki czemu rysy twarzy wydają się bardziej wyraziste i młodzieńcze, a zmarszczki spłycone.

W gabinecie:

  • Zabieg liftingujący, od 130 zł. Polega na delikatnym pilingu i nałożeniu roślinnej maski, najczęściej dwóch warstw. Po ok. 25 minutach, gdy maska wyschnie, kosmetyczka rozmasowuje ją wilgotnymi dłońmi i zmywa.

W domu:

  • Winogronowe wygładzenie. 10–15 gron zmiksuj i wymieszaj z łyżką zmielonych otrąb. Nałóż na twarz i szyję, robiąc przy okazji delikatny masaż – zataczaj opuszkami małe kółeczka. Maseczkę pozostaw na ok. 30 minut. Przy zmywaniu ponownie wykonaj delikatny masaż
  • Truskawkowy lifting. Rozgnieć 5–6 truskawek i wymieszaj z łyżeczką oleju sojowego. Proporcje tej maski zależą od tego, czy owoce są bardzo wodniste czy nie – papka nie powinna spływać z twarzy. Gdy będzie za rzadka, dodaj plasterki rozgniecionego banana. Maskę nałóż na ok. 25 minut. Zmyj.

Serum z witaminami

  • Serum wszechstronnie odżywia oraz regeneruje skórę. Przywraca jej zdrowy wygląd, wygładza i ujędrnia. Zabieg szczególnie polecany w pielęgnacji cery przesuszonej, zmęczonej oraz dojrzałej. W gabinecie:
  • Zabieg z serum witaminowym (ok. 200 zł) to zastrzyk energii dla skóry. Głównym punktem kuracji jest wmasowanie w naskórek preparatu na bazie olejów oraz naturalnych witamin (zwykle A, C i E). W domu:
  • Wypróbuj preparat witaminowy. Rozgnieć dwie pastylki witaminy C. Dodaj do niej 1–2 łyżeczki bezalkoholowego toniku i poczekaj, aż witamina się dobrze rozpuści. Następnie wyciśnij zawartość 3 kapsułek witaminy E i dolej do specyfiku.

Na koniec dodaj jeszcze kroplę kwasu hialuronowego (kupisz go np. na: www.zrobsobiekrem.pl, cena: ok. 6 zł). Wszystkie składniki dobrze wymieszaj i przelej do ciemnej buteleczki. Taka ilość serum wystarczy ci na tydzień, do codziennego wieczornego stosowania. Twoja skóra będzie odżywiona, nabierze ładnego kolorytu, a przebarwienia lekko się rozjaśnią.

Masaż drenujący

Zamierzony efekt:

  • Dzięki masażowi znikną obrzęki i opuchlizna. Krew będzie sprawniej krążyć w naskórku, co korzystnie wpłynie na jego jędrność, poziom nawilżenia oraz świeży koloryt.

W gabinecie:

  • Masaż twarzy stosuje się w krótkich seriach po 2–3 zabiegi, trwa on nawet 50 min, koszt: od 60 zł.

W domu:

  • Najlepiej zrób masaż przed snem. Rozgrzej dłonie, pocierając je o siebie i nabierz krem. Postępuj wg schematu:

Usta: rozmasuj skórę wokół nich od brody w stronę nosa.

Policzki: delikatnie gładź wokół kości policzkowych.

Nos: lekko ugniataj opuszkami od czubka do nasady i z powrotem.

Okolice oczu: zacznij gładzić dolne powieki, przesuwaj się ku wewnętrznym kącikom, w górę, do brwi.

Czoło: rozcieraj kolistymi ruchami od środka ku skroniom.

A może masażer?

Ten plastikowy i wygodny w stosowaniu przyrząd zastąpi masaż. Przesuwaj nim po podbródku, policzkach i czole. Mocno „sprężynuje”, dzięki czemu wymasuje twarz bez naszego wysiłku.

Konsultacja: Izabela Zwolak, Wellness&Spa Manager Hotel Warszawianka

Naj
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas