Reklama

Reklama

Odmładzanie bez skalpela

Liftingujące nici, które po zabiegu same się wchłaniają, to nowa metoda odmładzania. W tym wypadku wygładzenie rysów odbywa się bez ingerencji chirurga. Zabieg First Lift od niedawna wykonywany jest w Polsce!

Wyścig po młodość dopinguje naukowców do tworzenia zabiegów skutecznie przedłużających piękny wygląd. Teraz hitem jest nowatorska metoda odmładzania za pomocą liftingujących nici odpowiednia już dla trzydziestolatek.

Wielu lekarzy uważa ją za nowy rozdział w medycynie estetycznej. Zabieg ma wiele zalet: trwa najwyżej pół godziny, a w zamian daje efekty długotrwałego liftingu (mogą się utrzymać dwa lata!). Aplikacja nici nie jest bolesna, wymaga tylko miejscowego znieczulenia. W dodatku od razu po zabiegu można wrócić do pracy. Odmładzające nici są wykonane z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksanu).

Reklama

Mają długość od kilku do kilkunastu centymetrów (dostosowaną do miejsca na twarzy, gdzie będą aplikowane). Mogą różnić się strukturą: składają się z jednego włókna lub dwóch spiralnie skręconych. Po aplikacji specjalną igłą nici PDO stopniowo rozpuszczają się i w ciągu ośmiu miesięcy są wchłaniane przez organizm. Zabieg poprawia napięcie skóry i długofalowo pobudza syntezę kolagenu.

Ogromną zaletą tej metody jest to, że można zacząć od kilku nitek, by wzmocnić słabszy obszar twarzy, a z czasem dodać kolejne nici. Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie można jednak brać leków rozrzedzających krew, zwłaszcza aspiryny. Nie wykonuje się go w ciąży, przeciwwskazaniami są też opryszczka i stany zapalne skóry.

Podciąganie owalu twarzy

Zabieg poprawia rysy i zmniejsza tzw. chomiki dzięki aplikacji nici liftingujących PDO. Do delikatnego modelowania tej części twarzy lekarz wybiera nici najgrubsze i najdłuższe (od 8 do 15 cm). Ich liczba zależy od elastyczności skóry. Po znieczuleniu boków twarzy kremem Emla lekarz wprowadza każdą nić specjalną igłą. Nie czujemy bólu, najwyżej lekki dyskomfort.

Dla kogo? Dla osób, które chcą przywrócić twarzy młodzieńczy owal. efekt, cena Od razu poprawia się napięcie skóry. Owal podnosi się (tuż po zabiegu mogą wystąpić siniaczki i lekkie obrzmienie). Efekt utrzyma się ok. dwóch lat. Jedna nić kosztuje od 120-150 zł, średnio potrzeba sześciu na każdą stronę twarzy. www.radziejewska.eu

Unoszenie kącików ust

Do tego zabiegu lekarz stosuje specjalny rodzaj podwójnie skręconych nici PDO, tzw. tornado, o długości od 4 do 6 cm. Po wprowadzeniu za pomocą igły tworzą pod skórą niewidzialną siateczkę. Jej zagęszczenie zależy od kondycji twarzy.

Nici unoszą kąciki ust, subtelnie odtwarzają też młodzieńczą objętość policzków tam, gdzie brak tzw. podporowej tkanki tłuszczowej. Dla koga? Dla osób, które chcą odzyskać młodszy wyraz twarzy.

Efekt, cena. Jędrniejsza, ładnie napięta skóra. Stopniowe (do pół roku) zmniejszanie się tzw. bruzdy marionetki, pogodne usta. Ładniejszy kształt brody, bardziej elastyczna skóra w okolicy ust. Koszt nitki to 100-120 zł. Minimalna ilość: po trzy nici w kąciku.

Jeśli chcesz mocniej wygładzić cerę, nałóż na dłoń porcję kremu na dzień i dodaj cztery krople serum z kwasem hialuronowym (np. Delia, 10 ml/12,50 zł). Zmieszaj oba kosmetyki i oklep mieszanką twarz i szyję.

Likwidacja kurzych łapek

To dobra alternatywa dla botoksu. Do wygładzenia okolic oczu stosowane są najcieńsze nici PDO, odpowiednie dla delikatnej skóry wokół oczu. Lekarz wprowadza je pod skórę cienką igłą.

Zabieg trwa od 15 minut do pół godziny, zależnie od liczby użytych nici. Nie jest bolesny, zazwyczaj nie pozostawia żadnych śladów. Czasami zdarza się lekkie obrzmienie, które znika najpóźniej po dwóch dniach.

Dla kogo? Dla osób, które chcą zmniejszyć zmarszczki mimiczne wokół oczu łagodnymi metodami.

Efekt, cena. Koszt jednej nici to 100-120 zł. Potrzeba minimum czterech na oko. Od razu jest widoczne lepsze napięcie skóry. Drobne zmarszczki wygładzają się w miesiąc, wiotka dolna powieka się wzmacnia. Pełny efekt widoczny jest po pół roku. Utrzyma się 2-3 lata (botoks – około sześciu miesięcy).

Wygładzanie czoła


W trakcie zabiegu podnoszone są lekko łuki brwiowe. Zabieg pozwala na zmniejszenie zmarszczek na czole, bez efektu nieruchomej maski (jak po botoksie). W trakcie zabiegu nie odczuwamy bólu, najwyżej lekki dyskomfort. Lekarz za pomocą cienkiej igły wprowadza pionowo nici do mięśnia na czole długości około 4 cm. Tą metodą można m.in. zlikwidować lwią zmarszczkę, która nadaje rysom nieco groźny wyraz.

Dla kogo? Dla osób, które pragną pozbyć się zmarszczek na czole, ale bez utraty naturalnej mimiki twarzy. Zabieg unosi lekko opadające brwi.

Efekt, cena. Odmłodzenie wyglądu dzięki wygładzeniu czoła, a także dodatkowy efekt otwarcia oka dzięki delikatnemu uniesieniu powiek. Koszt zabiegu zależy od rodzaju i ilości użytych nici. Średnia cena to 120 zł za nić.

Tekst: Jolanta Markowska-Grodecka

Lek. med. estetycznej, flebolog, Iwona Radziejewska-Choma trener z zakresu nici liftingujących

Olivia
Dowiedz się więcej na temat: odmładzanie | zabiegi | O.N.A.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy