Olej jojoba: Właściwości i zastosowania

Olejek jojoba cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Z powodzeniem wykorzystuje się go w kosmetyce. Świetnie wpływa na kondycję cery i włosów. Nie tylko reguluje ilość wydzielanego sebum i chroni przed trądzikiem, ale na dłużej pozwala też zachować jędrność i elastyczność skóry. Zawiera bardzo dużo witaminy E, a także niezbędne kwasy tłuszczowe. Dzięki temu zapobiega nadmiernej utracie wody, stymuluje produkcję kolagenu i opóźnia procesy starzenia się skóry. Błyskawicznie nawilża, odżywia i regeneruje zarówno cerę, jak i włosy. Sprawdź, jak stosować olej jojoba, by cieszyć się piękną i młodą skórą.

Dlaczego olejek jojoba jest tak cenny?
Dlaczego olejek jojoba jest tak cenny? ©123RF/PICSEL

Olej jojoba – właściwości

Właściwości oleju jojoba
©123RF/PICSEL

Olej jojoba jest polecany do pielęgnacji cery zarówno tłustej, jak i suchej. Świetnie reguluje bowiem ilość wydzielanego sebum. Dzięki temu chroni przed trądzikiem, ale też nadmiernym wysuszeniem, a co za tym idzie – szybszym powstawaniem zmarszczek. Stosowany na skórę głowy zapobiega powstawaniu łupieżu i nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów. Olej jojoba zawiera też witaminę E, nazywaną witaminą młodości. To naturalny przeciwutleniacz, który stymuluje produkcję kolagenu, usuwa z organizmu wolne rodniki i skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry. Cera staje się bardziej elastyczna i jędrna, a zmarszczki wygładzone. W olejku znajdziemy też niezbędne kwasy tłuszczowe. Wspomagają one regenerację naskórka i odpowiadają za właściwe nawilżenie skóry. Znajdujący się w olejku skwalen działa też antybakteryjnie i przeciwwirusowo, chroni przed promieniowaniem UV. Olejek jojoba błyskawicznie regeneruje skórę, włosy i paznokcie.

Olej jojoba – zastosowania

Zastosowania olejku
©123RF/PICSEL

Olej jojoba jest cennym składnikiem wielu kosmetyków. Znajdziemy go przede wszystkim w kremach nawilżających i przeciwzmarszczkowych, preparatach zwalczających cellulit i rozstępy, a także żelach oczyszczających do twarzy i kremach przeciwko trądzikowi. Olej jojoba jest też częstym składnikiem szamponów i odżywek do włosów, a także pomadek do ust i preparatów do pielęgnacji dłoni i stóp. Warto jednak wiedzieć, że olejek jojoba jest też dostępny w czystej postaci. Jak go stosować?

Jak stosować olej jojoba?

Jak używać olejku?
©123RF/PICSEL

Olejek jojoba w czystej postaci można nakładać bezpośrednio na twarz – nadaje się nawet do cery wrażliwej, nie powoduje podrażnień i przyspiesza gojenie się ran. Olejek warto stosować na noc, na przykład zamiast kremu. Na dzień można go nakładać pod oczy. To także świetny i naturalny specyfik do demakijażu – rozpuszcza nawet wodoodporne kosmetyki. Olej jojoba można też nakładać na włosy, zarówno mokre, jak i suche. Nie powoduje uczucia ciężkości, świetnie nadaje się do stylizowania włosów i chroni je przed wysokimi temperaturami (np. podczas suszenia lub prostowania) oraz promieniowaniem UV.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas