Reklama

Reklama

Pamiętaj o demakijażu

Karnawał w pełni. Piękne makijaże, kreacje, bale. Festiwal koloru i blasku. Jednak po powrocie do domu koniecznie zadbaj o skórę i wykonaj dokładny demakijaż, aby na kolejnej imprezie znów błyszczeć i zachwycać.

Przyczyną ponad połowy problemów ze skórą jest jej złe oczyszczanie. Dlatego to tak bardzo ważny punkt w dekalogu zdrowej skóry. 

Rola demakijażu

Demakijaż to jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji skóry wokół oczu. Spełnia dwie funkcje - oczyszcza skórę z kosmetyków i kurzu, ale także z zanieczyszczeń fizjologicznych. Kosmetyki służące do tego celu równocześnie pielęgnują skórę, ponieważ zawierają substancje nawilżające i odświeżające. Bardzo ważne jest, aby demakijaż oczu wykonać przed snem, gdyż pozostałości kosmetyków powodują przesuszanie się skóry wokół oczu, a w konsekwencji przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Pozostałości tuszu do rzęs i innych barwnych kosmetyków kolorowych mogą powodować podrażnienia spojówek  i delikatnej skóry wokół oczu.

Reklama

Jak wykonać demakijaż?

Demakijaż oczu należy wykonywać bardzo dokładnie. Zabieg ten powinien być również delikatny, aby nie powodował rozciągania skóry. Do oczyszczania należy używać miękkich wacików i kosmetyków przystosowanych do tego celu. Mogą to być płyny lub mleczka. Głównym zadaniem tych kosmetyków jest dokładne usunięcie makijażu oraz ukojenie zmęczonych i podrażnionych oczu. Nawilżony wacik przykładamy do zamkniętego oka i chwilę przytrzymujemy, aby preparat rozpuścił tusz i cienie, a następnie lekko przyciskając, należy przesunąć go pionowo w dół oka. Potem przesuwamy wacik po dolnej powiece w kierunku od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka i gotowe. Jeżeli zajdzie taka potrzeba można przetrzeć oko po raz drugi nowym wacikiem.

Preparaty na szóstkę

Szczególnie poleca się stosowanie preparatów marki FLOSLEK Laboratorium. Są delikatne i skuteczne.

Delikatny płyn do demakijażu oczu 2 w 1 jest nieperfumowany, nietłusty i przeznaczony do oczyszczania skóry powiek. Nie drażni oczu. Pozostawia gładką i nawilżoną skórę.

 Dwufazowy płyn do demakijażu oczu szybko i skutecznie zmywa wodoodporny makijaż oczu. Pielęgnacyjna formuła zawiera kojący i łagodzący wyciąg ze świetlika lekarskiego. Produkt odpowiedni dla osób noszących szkła kontaktowe. Pozostawia wygładzoną i nawilżoną skórę wokół oczu.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: kosmetyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy