Parafina: Przywraca młodość i leczy

Nie bez powodu - pozyskiwana w procesie destylacji z tak zwanego "czarnego złota", czyli z brunatnej ropy naftowej - parafina często jest określana substancją do zadań specjalnych albo "balsamem młodości". Dzięki swoim właściwościom zbawiennie wpływa na skórę, oczyszczając ją z toksyn i przywracając jej piękny wygląd oraz wydatnie hamuje proces starzenia się, zmniejszając i spłycając zmarszczki. Co więcej, śmiało można powiedzieć, że parafina posiada leczniczą moc. Sporządzane na jej bazie zabiegi i kąpiele minimalizują objawy oraz skutki bolesnych schorzeń, takich jak fibromialgia, gościec, artretyzm, zapalenie stawów czy kurcze mięśni, jak i regenerują skórę, przyspieszając gojenie się ran i pęknięć oraz wydatnie zmniejszając blizny. Sprawdź, w jakich jeszcze dolegliwościach pomoże ci ta niezwykła substancja i jak dokładnie jej użyć.

article cover
©123RF/PICSEL

Dlaczego parafina leczy?

©123RF/PICSEL

Nałożona - najczęściej w postaci okładu - na skórę człowieka parafina nie tylko niejako "przekazuje" mu skondensowaną cieplną energię, ale jednocześnie usprawnia proces usuwania toksyn z tkanek. Aplikowana na chore miejsce pobudza mikrokrążenie i stymuluje do działania składniki odżywcze płynące z krwią. Co ciekawe, substancja jest w stanie przez kilkadziesiąt minut utrzymywać jednakową temperaturę.

Wykazano, że ze względu na swoje właściwości parafina zbawiennie wpływa na:

- mięśnie, likwidując skutki urazów oraz minimalizując napięcia i zapobiegając przykurczom

- stawy - osłabione nadmiernym wysiłkiem albo chorobą reumatyczną

- nerwy - jest w stanie między innymi złagodzić skutki porażenia nerwu twarzowego

- skórę, skutecznie ją odżywiając, regenerując oraz przywracając elastyczność i piękny wygląd.

Jak przygotować zabieg parafinowy?

Do sporządzania kąpieli i okładów wykorzystywane są dwa rodzaje parafiny: w formie ciekłej i tłustego wosku. Podgrzewana jest w specjalnie do tego przygotowanych łaźniach wodnych. Naczynie z parafiną umieszczamy w garnku wypełnionym (ale niecałkowicie) wodą i stawiamy na ogniu. Parafina stała topi się w temperaturze 42-54 st. C, a wrze w 250 st. C. Zgodnie z zaleceniami temperatura parafiny przeznaczonej do tzw. kąpieli zanurzeniowych powinna sięgać 53-54°C, tej wykorzystywanej do zabiegów - nie więcej niż 60°C.

Należy pamiętać, że parafina jest substancją łatwopalną i nie wolno doprowadzić do takiej sytuacji, w której bezpośrednio stykałaby się z ogniem.

Jak przygotować się do zabiegu parafinowego?

©123RF/PICSEL

Zanim przystąpimy do zabiegu parafinowego, powinniśmy się do niego w odpowiedni sposób przygotować.

Skóra powinna być umyta i dokładnie osuszona, a w miejscach owłosionych nasmarowana wazeliną. Po nałożeniu parafiny na skórę pacjent czy kuracjusz musi leżeć na łóżku i być przykryty wełnianym kocem. Na koniec leczniczą substancję ściągamy z ciała ręcznie. W dniu, w którym zostaliśmy poddani zabiegowi, nie powinniśmy już stosować wody do mycia.

Jak zrobić parafinową maseczkę na twarz i szyję?

Konieczne będą:

- Preparat do peelingu twarzy

- Szeroki pędzel

- Gaza

- Miękka szczoteczka

Starannie oczyść twarz preparatem do peelingu i dokładnie ją osusz. Następnie przykryj cerę kilkoma warstwami gazy i nanieść na nią stopioną parafinę. Wymasuj szczoteczką skórę przez gazę i pozwól działać parafinie. Po kwadransie zdejmij maskę razem z gazą. Dzięki temu prostemu zabiegowi twoja skóra będzie doskonale nawilżona, aksamitna w dotyku i gładka.

Parafinowa kąpiel na stopy i dłonie

©123RF/PICSEL

Jeśli zmagasz się z chorobą reumatyczną albo różnego rodzaju urazami, wypróbuj parafinową kąpiel. Wlej do miski rozgrzaną parafinę i zanurz w niej dłonie lub stopy. Pamiętaj, aby w czasie kąpieli ruszać rękoma lub nogami, aby usprawnić stawy. Po zabiegu oczywiście usuń parafinę ze skóry i owiń ręce czy stopy na parę minut flanelą.

Sposób na piękną skórę rąk

Najpierw usuń martwy naskórek z rąk, wykonując peeling. Wlej do miski ciepłą parafinę i zanurz w niej kilka razy dłonie, aby uzyskać dwucentymetrowy okład. Następnie włóż ręce do foliowych woreczków i okręć je frotowym ręcznikiem. Po 20 minutach zdejmij parafinę. Dzięki temu prostemu zabiegowi zmniejszysz przebarwienia i skutecznie ujędrnisz skórę.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas