Reklama

Reklama

Peeling skóry głowy - sposób na piękne włosy

Tak, jak oczyszczamy skórę całego ciała i dbamy o systematyczne wykonywanie peelingu, tak samo powinniśmy dbać o skórę głowy. Najnowszym trendem w pielęgnacji włosów jest wykonywanie peelingu skóry głowy, który znacznie poprawia kondycję włosów.

Kuracja, która na skórę głowy działa niczym peeling enzymatyczny służy przede wszystkim oczyszczeniu mieszków włosowych, często zablokowanych czopem rogowym, czyli gromadzącymi się u nasady włosa zanieczyszczeniami, tłuszczem czy martwymi komórkami skóry.

Udrożnienie mieszków ma bardzo istotne znaczenie w procesie rewitalizacji włosów. To właśnie tą drogą najintensywniej i najszybciej wchłaniane są składniki odżywcze zawarte w kosmetykach.

"Peeling skóry głowy to ostatnio bardzo modny temat. W wielu chorobach dermatologicznych dochodzi do tworzenie się czopów rogowych przy ujściu mieszka włosowego. Okresowo, można to zaobserwować również na skórze zdrowej.

Reklama

Powodem mogą być zanieczyszczenia, pozostałości po kosmetykach czy nadmierne złuszczanie się skóry. Dlatego tak ważna jest właściwa pielęgnacja włosów. Ciekawą nowością na rynku dermokosmetyków jest tonik Revalid, który działa na skórę głowy jak peeling" - wyjaśnia dr n. med. Dorota Kwiatkowska, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej.

Taka kuracja jest szczególnie zalecany w pielęgnacji włosów przetłuszczających się oraz przy łupieżu, może również stanowić stały element pielęgnacji włosów.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: peeling skóry głowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje