Reklama

Reklama

Perfumy - upiększająca mgiełka

Perfumy powodują, że kobieta może wydawać się bardziej atrakcyjna fizycznie, przekonują naukowcy. Badacze podkreślają, że zapach może w znacznym stopniu wpływać na to jak odbierają nas inni.

Monell Chemical Senses Center przeprowadziło badania, w trakcie których udowodniono, że twarze kobiet są oceniane jako coraz bardziej atrakcyjne w obecności przyjemnych zapachów.

"Zapachy od wieków były używane jako narzędzie do podniesienia własnej atrakcyjności. Staramy się udowodnić, że procesy w mózgu odpowiadające za postrzeganie atrakcyjności i odbieranie zapachów są w jakiś sposób połączone" - przyznała autorka badania Janina Seubert, neurolog poznawczy.

Badanie wykazało jeszcze jedną zależność, zapach nie wpływa na ocenę wieku. Co należy rozumieć następująco, zapach, choć może przyczynić się do tego, że kobiety będą wydawać się atrakcyjne, nie spowoduje, że będą one wyglądały młodziej.

Reklama

"To odkrycie jest niezwykle fascynujące w rozumieniu tego, jak przyjemne zapachy mogą pomóc wzmocnić naturalną atrakcyjność. Następnym krokiem będzie ustalenie, czy zapach wpływa na ocenę atrakcyjności męskich twarzy" - zapowiedział Jean-Marc Dessirier, główny naukowiec w konsorcjum Unilever i współautor badania.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: perfumy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje