Pielęgnacja cery dojrzałej

Starzenie się, skóry zależy nie tylko od wieku, ale także od stanu zdrowia, kondycji fizycznej i psychicznej, genetyki.

Jak zachować młodość skóry
Jak zachować młodość skóryAFP

Panie w wieku dojrzałym powinny regularnie pielęgnować skórę. Nie ma mowy o wyjściu z domu lub położeniu się spać bez nałożenia kremu na buzię i szyję oraz pod oczy. Wspomnijmy jeszcze o peelingach, maseczkach, tonikach i emulsjach. Ale ważne są nie tylko kosmetyki.

więcej tlenu

Nie ma co liczyć na ładny wygląd bez ruchu, gimnastyki, spacerów, które przyspieszają przemianę materii, dotleniają, lepiej odżywiają mięśnie, stawy i skórę. Do tego - odpowiednia dieta, najlepiej niskokaloryczna, bogata w witaminy, mikroelementy i błonnik. Sen i wypoczynek to kolejny warunek dobrego wyglądu. Jak najmniej alkoholu, zero papierosów i ostrożność w zażywaniu leków - tego punktu też warto przestrzegać.

nawilżać, nawilżać, nawilżać

Skóra starzeje się przede wszystkim z powodu utraty wody. Trzeba ją jak najczęściej nawilżać, między innymi wodami w aerozolu. Od czasu do czasu warto zrobić kompres z wody mineralnej: płótno lub złożoną gazę zanurzamy w ciepłej wodzie mineralnej, odciskamy i kładziemy na oczyszczoną twarz na 2-3 minuty. Zabieg powtarzamy kilkakrotnie i kończymy chłodnym okładem.

Skóra szyi starzeje się szybciej niż twarzy. Możemy ją wspomóc okładem z oliwy lub oleju roślinnego tłoczonego na zimno (oliwa z oliwek, olej kokosowy, lub z wiesiołka dwuletniego). Oliwę podgrzewamy do temperatury ciała, nasączamy nią gazę, okład kładziemy na szyję, okręcamy folią i zostawiamy na noc. Rano skóra będzie wygładzona i napięta. Zabieg wykonujemy raz w miesiącu.