Reklama

Reklama

Pielęgnacja włosów - porady fryzjerów

Właściwe kosmetyki, modelowanie i cięcie. To polecany przez fryzjerów klucz do tego, by zapanować nad pasmami, które wyglądają, jak rozwiane przez jesienny wiatr. Wypróbuj rady mistrzów!

Puszące się włosy potrzebują dobrego nawilżenia. Wtedy nie będą chłonęły wilgoci z powietrza (a to właśnie ona wywołuje nieład na głowie). Warto też zapewnić im ochronny filtr, który zapobiegnie utracie wilgoci.

● Używaj szamponów i balsamów do włosów suchych, np. z proteinami, wyciągami roślinnymi. Po kąpieli spłucz je strumieniem chłodnej wody. Zamkniesz łuski i wilgoć z kosmyków nie będzie uciekać.

● Raz w tygodniu zrób włosom domową saunę. Na wilgotnych, umytych pasmach rozprowadź maskę, nałóż foliowy czepek i owiń głowę ręcznikiem. Pozostaw na ok. 20 min Pod wpływem ciepła nawilżające substancje lepiej wnikną w pasma.

Reklama

● Stosuj kosmetyki bez spłukiwania. Zawarte w nich olejki stworzą ochronną barierę przed utratą wilgoci

Wygładzające modelowanie

Odpowiednia stylizacja wyrówna powierzchnię włosów i zapobiegnie ich elektryzowaniu.

● Gdy włosy są wilgotne, przeczesz je szczotką spryskaną lakierem nawilżającym.

● Susząc włosy, prostując je lub czesząc, używaj narzędzi z jonizacją. Neutralizują ładunki dodatnie na włosach, dzięki czemu pasma stają się gładkie, elastyczne i nie puszą się.

● Używając suszarki, strumień powietrza zawsze kieruj od czubka głowy ku dołowi – nigdy odwrotnie. W tym samym czasie nawijaj pasma na okrągłą szczotkę. Wybierz funkcję chłodnego nawiewu.

● Wygładzaj włosy prostownicą tylko wtedy, gdy dokładnie wyschły. Wcześniej nałóż na nie kosmetyki termoochronne.

● Do czesania używaj szczotki z naturalnego włosia, metalowego lub drewnianego grzebienia. Unikaj plastikowych.

Kosmyki idealnie ścięte

Dobrze wybrana fryzura i regularne wizyty w salonie fryzjerskim ułatwią codzienne układanie włosów.

● Wybierz prostą linię cięcia. Mocno postrzępione włosy są bardziej podatne na puszenie niż te o równej długości. Jeśli jednak chcesz urozmaicić fryzurę „pazurkami”, zdecyduj się na nie jedynie na samych końcach pasm.

● Unikaj fryzur zbyt krótkich. Wbrew pozorom takie kosmyki najtrudniej utrzymać w ładzie i porządku. Większą kontrolę będziesz miała nad włosami sięgającymi najdalej do ramion – zwłaszcza wtedy, gdy lubisz je nosić rozpuszczone.

● Systematycznie podcinaj końcówki włosów (najlepiej raz w miesiącu). Suche i rozdwojone plączą włosy i utrudniają ich zdyscyplinowanie.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Dowiedz się więcej na temat: porady | pielęgnacja | susz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje