Reklama

Reklama

Po dwóch stronach lustra

Jeden dla zwolenniczek stylu eko, drugi dla perfekcjonistek. Świat makijażu podzielił się na dwa obozy. Coś je jednak łączy: niezależnie od tego, który wybierzesz, będziesz wyglądała modnie.

Wszystkie trendy w makijażu będą moje - obiecuję sobie, jak na dziennikarkę działu urody przystało. Zaczynam od pomalowanych na kolor smolistej czerni powiek. Sięgam po kredkę i zamalowuję nią powierzchnię pomiędzy górną linią oka a brwią. Od razu wyglądam jak modelka z pokazu Viktor & Rolf. Kierowca w taksówce patrzy na mnie podejrzliwie, a selekcjoner w klubie jeszcze bardziej.

Reklama

Jak modelka z pokazu

- Pomyliła pani imprezy - słyszę, zanim zatrzasną się przede mną drzwi. Co się dzieje? Rzut oka w lusterko zatrzymującego się samochodu pozwala mi ocenić sytuację. Widzę, że czerń na powiekach nie przypomina już fakturą lśniącej smoły, tylko raczej popękany, wyblakły asfalt, do tego rozwarstwiła się i dziwnym sposobem przemieściła w okolice nosa, policzków, skroni...

Katastrofie można jednak było zapobiec. Wystarczyło zamiast miękkiej i nietrwałej kredki użyć cienia do profesjonalnego make-upu. Teraz to proste, bo kosmetyki do tej pory zarezerwowane dla makijażystów i używane przez nich na sesjach zdjęciowych można już dostać w popularnych perfumeriach.

- Coraz więcej kobiet szuka produktów zgodnych z najświeższymi trendami, a profesjonalne marki najszybciej na nie reagują. Choć w kufrach makijażystów znajduje się sporo "normalnych" kosmetyków, które jakością dorównują tym wyspecjalizowanym, to nic nie zastąpi wspaniałej palety barw, jaką dysponują tylko firmy profesjonalne - wyjaśnia Sergiusz Osmański, wizażysta i dyrektor artystyczny Sephora Polska.

Dla przykładu MAC oferuje 170 cieni, a Make Up For Ever i Stage Cosmetics 125. I to tylko tych prasowanych, do wyboru masz jeszcze kremowe, sypkie, w płynie... Wszystko po to, aby wykreować najbardziej fantazyjny makijaż. Ich przewagę nad klasycznymi na dobre odczujesz po nałożeniu. - Cienie profesjonalne zawierają duże stężenie pigmentów, dzięki czemu mają intensywnie nasycony kolor i lepiej przylegają do powieki. Są przez to odporne na ścieranie, choć tym samym trudniejsze do zmycia - tłumaczy Sergiusz Osmański.

Dowiedz się więcej na temat: makijaż | kosmetyki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje