Po uszy w białej glince

Biała glinka jest najczęściej wykorzystywaną glinką w kosmetologii. Jej popularność wynika z faktu, że doskonale odżywia i regeneruje skórę. Można ją zastosować w formie maseczki albo zażywać w niej kąpieli.

"Polecana jest osobom posiadającym skórę suchą, wrażliwą oraz z tendencjami do zmarszczek. Kosmetyki z jej zawartością często stosowane są jako zakończenie zabiegów kosmetycznych - pozostawiają cerę wypoczętą i rozświetloną. Warto podkreślić, że im jaśniejszy jest kolor glinki, tym wyższe jest stężenie odżywczych pierwiastków i mikroelementów" - Marcin Trębowicz, kierownik działu fizjoterapii Uzdrowiska Nałęczów, zachwala w rozmowie z PAP Life właściwości białej glinki.

Reklama

Zabiegi z białej glinki polegają na kąpielach w basenie przeznaczonym tylko do tego celu. Temperatura w basenie sięga 38-40 st. C. Podczas kąpieli - ta powinna trwać nie więcej niż 20 minut - dochodzi do wymiany jonów między glinką a skórą. Dzięki temu procesowi skóra jest głęboka oczyszczana i odżywiona. Co więcej, po wyjściu z basenu skóra jest aksamitna w dotyku. Specjalnie na potrzeby Uzdrowiska biała glinka sprowadzana jest z Grecji. (PAP Life)

autor: Andrzej Grabarczuk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje