Reklama

Reklama

Poczuj się wSPAniale

Doskwiera ci przemęczenie i znużenie? Przygnębiają zbyt długie zimowe wieczory i szare dni? Nic dziwnego - tak o tej porze roku czuje się większość z nas. Jest na to rada: pobyt w SPA pozwoli zregenerować siły, a ponadto doda Ci blasku przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia i sylwestrem.

Spadek samopoczucia, brak chęci do działania, senność - to niektóre spośród objawów, jakie doskwierają nam w chłodne, deszczowe i krótkie dni. Nasze babcie nazywały ten stan jesienną nostalgią, w kręgach artystycznych uchodził za typowo krakowski marazm. Jednak jeśli nie chcesz skończyć jak młodopolski poeta w oparach dymu, pośród ponurych myśli, zrób ze swoim nastrojem coś nowoczesnego.

Reklama

Nowoczesna odnowa

Od kilku lat prężnie rozwijają się w Polsce ośrodki SPA. W mieście możesz korzystać z dziennych, które oferują bogatą gamę usług pielęgnacyjnych, relaksacyjnych i kosmetycznych. To już nie klasyczne salony urody, które pomagały przygotować się do wielkiego wyjścia, ale miejsca prowadzone przez specjalistów wielu dziedzin, którzy pomogą kompleksowo odnowić twoje ciało i zregenerować stan ducha. Jeśli zaś masz więcej czasu możesz pokusić się o wyjazd do jednego z wielu pięknie położonych obiektów, gdzie w krótkim czasie, dzięki indywidualnie dobranemu programowi jeszcze szybciej uzyskasz pożądane rezultaty, tak w zakresie urody, jak i ogólnego samopoczucia.

Zdrowie przez wodę

Koncepcja SPA wywodzi się z rajskiej wyspy Bali, ale przyczyniło się do niej także wiele tradycyjnych rytuałów z innych kultur. U ich podstawy leży holistyczne podejście do stanu naszego organizmu z zastosowaniem naturalnych metod, znanych od pokoleń. Wszystko to w sprzyjającym relaksowi otoczeniu, które - samo w sobie - regeneruje. Stąd właśnie przepiękne wyposażenie ośrodków SPA nawiązujące do azjatyckiego wystroju wnętrz i kojących widoków znanych z wysp Pacyfiku.

Motywem przewodnim jest woda - wszak SPA znaczy sanus per aquam: zdrowie przez wodę. Z tego względu podczas wizyty w SPA zetkniemy się z różnymi formami hydroterapii. Bazują one na kąpielach wykorzystywanych w celach leczniczych i profilaktycznych, do których stosuje się wodę o różnej temperaturze i ciśnieniu.

Kąpiele mogą być stosowane jako całkowite i częściowe, w wodzie, gazie lub borowinie. Tuż obok plasują się masaże wodne, wodno-powietrzne lub powietrzne. Wykonuje się je w wannach do hydromasażu, w których strumienie wody powstające w dyszach, umieszczonych w ściankach wanny, docierają do ciała kąpiącej się osoby. Dodatek powietrza powoduje wzrost ciśnienia strumienia wody przez co dotlenia skórę.

Dowiedz się więcej na temat: wody | spa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje