​Poznaj masaż gua sha, który działa jak lifting

Gua sha to jedna z technik wykonywania masażu. Poprawia owal twarzy, niweluje oznaki zmęczenia i relaksuje. Wykonuje się go za pomocą specjlalnie wyprofilwoanej płytki z jadeitu lub różowego kwarcu.

Masaż gua sha pozwala usunąć zmarszczki, zanieczyszczenia, toksyny iopuchnięcia
Masaż gua sha pozwala usunąć zmarszczki, zanieczyszczenia, toksyny iopuchnięcia123RF/PICSEL

Kosmetolog Shardae Boyce wyjaśnia, że taki zabieg jest niczym "gumka, pozwala 'zetrzeć' drobne zmarszczki i szybko stanie się twoim najlepszym przyjacielem". Sam zabieg zaczynamy od dokładnego oczyszczenia twarzy i nawilżenia, warto sięgnąć tu po ulubiony olejek, który stosujemy do codziennej pielęgnacji.

Przykładając krawędź płytki, która ma delikatne wgłębienie możemy wykonać masaż szyi - pamiętając, aby ruch wykonywać kierując się zawsze ku górze. Tą samą krawędzią wykonujemy masaż przykładając płytkę do brody i przesuwając ją ku górze, w kierunku żuchwy. Ten sam ruch wykonujemy od nasady nosa w kierunku skroni. "Każdy ruch wykonujemy w górę i na zewnątrz, przeciwstawiając się grawitacji" - wyjaśnia. Wykonując masaż czoła możemy posłużyć się najszerszą krawędzią płytki również kierując ruch ku górze.

Masaż można wykonać 3-4 razy w tygodniu przez 10 minut. Jego efektem jest nie tylko poprawa owalu twarzy i wygładzenie drobnych zmarszczek, pozwala on również usunąć zanieczyszczenia, toksyny, opuchnięcia. Do tego z lepsze ukrwienie skóra jest bardziej dotleniona, dzięki czemu odzyskuje blask.

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas