Sekrety nowoczesnego demakijażu
Dermatolodzy podkreślają, że to właśnie dokładne oczyszczanie jest kluczem do młodszej cery. Zdrowszej i bez niedoskonałości. Skóra pozbawiona zanieczyszczeń lepiej też wchłonie krem.
Sprzymierzeńcy promiennej cery
Kosmetyk do demakijażu twarzy. Może to być olejek, mleczko, woda lub płyn micelarny, którym usuniemy makijaż, także z szyi i dekoltu. Jakiego rodzaju produktu użyjemy, zależy od tego, jaką konsystencję (wodnistą, kremową, bardziej tłustą) preferujemy oraz od rodzaju naszej cery.
Płyn do demakijażu oczu. Taki kosmetyk nie jest konieczny, jeśli nie używamy wodoodpornego tuszu, a preparat do demakijażu reszty twarzy nie drażni nam oczu i skóry wokół nich. Zdarza się to jednak dość rzadko, bo nawet, gdy nie mamy wrażliwej cery, możemy mieć wrażliwe oczy. Najlepsze będą płyny micelarne do twarzy i oczu lub specjalne płyny dwufazowe. Składają się one z fazy wodnej i drugiej, zawierającej tłuste olejki. Przed użyciem obie fazy mieszamy ze sobą, energicznie potrząsając buteleczką. Dzięki temu poradzą sobie nawet z makijażem wodoodpornym.
Żel lub pianka do mycia przy użyciu wody. Nie warto jej unikać, zwłaszcza podczas wieczornego oczyszczania. W ten sposób dokładnie zmyjemy z twarzy resztki olejku, mleczka czy płynu micelarnego.
Jeśli nasza cera nie toleruje wody z kranu, użyjmy przegotowanej lub mineralnej. Uwaga: na opakowaniu kosmetyku do mycia twarzy szukajmy oznaczenia: "nie zawiera mydła" lub "sans savon".
Piling do oczyszczania twarzy. Usunie z niej głębokie zanieczyszczenia i odblokuje pory. Przy cerze normalnej i tłustej stosujemy go 2 razy w tygodniu, w pozostałych przypadkach - raz.
Rano i wieczorem
W nocy twarz się poci, zbierają się na niej drobinki kurzu, tłuszczu i złuszczony naskórek. Rano dobrze jest więc przetrzeć skórę płatkiem z kosmetykiem do demakijażu, zanim nałożymy krem.
Małgorzata Święczkowska