Reklama

Reklama

Skóra gładka jak aksamit

Metody depilacji, od golenia maszynką po domowe lasery, są wciąż udoskonalane. Warto poznać ich zalety, nim dokonamy wyboru. Bo idealny efekt można osiągnąć różnymi sposobami.

Depilatory elektryczne

Najnowsze elektryczne urządzenia do domowej depilacji mają dodatkowe zadanie - peelingują skórę przed usunięciem zbędnych włosów. W zestawie znajdują się szczoteczki soniczne do oczyszczania naskórka. To coś więcej niż kaprys czy luksus: dokładny peeling zmniejsza ryzyko wrastania włosów po wykonanym zabiegu. Depilatory wyrywają włoski z cebulką, wychwytując je obrotowymi pęsetami. Aby złagodzić związany z tym dyskomfort, zaopatrzone są w nasadki łagodzące podrażnienia. Napinają one depilowaną skórę, masując ją w czasie zabiegu.

Efekt: Ten rodzaj depilacji daje długotrwały efekt. Włoski odrastają dopiero po dwóch, a nawet trzech tygodniach. W dodatku, przy regularnych zabiegach, stają się coraz słabsze. Urządzenia do depilacji są trwałe, wystarczą na kilka lat.

Reklama

Kremy i spray'e depilujące

Do niedawna, używając kremu do depilacji, mogłyśmy pozbyć się jedynie włosków z powierzchni skóry. Teraz mamy też do dyspozycji takie, które działają na mieszki włosowe. Dzięki temu włoski odrastają później. Kremy do depilacji zawierają substancje, które rozpuszczają budulec włosa, czyli keratynę. Oprócz tego wzbogacane są składnikami kojącymi, np. oliwą czy aloesem. Aplikacja jest prosta: preparat nakładamy szpatułką lub rozpylamy na skórze. (Kremy są zwykle bardziej wydajne niż spraye). Następnie zdejmujemy go wraz z rozpuszczonymi włoskami po czasie podanym w instrukcji (dłuższe przetrzymywanie kremu może podrażnić naskórek).

Efekt: Skóra zachowuje gładkość do około tygodnia. Zaletą tego zabiegu jest natychmiastowy efekt. Zbędne włosy znikają już po trzech do pięciu minut od nałożenia kosmetyku.

Wosk na ciepło i zimno

Do wyboru mamy dwie metody woskowania - na zimno i na ciepło. Wosk do zabiegów na zimno ma formę powlekanych plastrów. Przed użyciem rozgrzewamy plaster w rękach, potem naklejamy np. na nodze, w kierunku wzrostu włosów. Potem energicznym ruchem odrywamy go pod włos. Można wybrać plastry do skóry suchej, wzbogacone olejem arganowym lub np. do wrażliwej. z aloesem. W zestawie jest zwykle oliwka łagodząca podrażnienia. Jeśli wolimy wosk na ciepło, możemy wybrać taki do podgrzania w mikrofali lub w wodzie albo w specjalnej maszynce. Szpatułka do nakładania pokaże, czy preparat ma odpowiednią temperaturę. Po nałożeniu go przykładamy plaster i odrywamy podobnie jak zimny wosk.

Efekt: Włoski pojawiają się po trzech do pięciu tygodni, bo usuwamy je wraz z cebulkami. Tę metodę wybiorą osoby mniej wrażliwe na ból, bo moment odrywania wosku nie jest miły.

U kosmetyczki: Nowością jest wosk australijski Lycon.Zdobywa coraz większą popularność, bo zabieg z jego zastosowaniem jest prawie bezbolesny. Kosmetyczka najpierw pokrywa skórę indywidualnie dobranym olejkiem aromaterapeutycznym, a potem nakłada ciepły wosk. Tą metodą można komfortowo wydepilować wrażliwą strefę bikini.

Golenie maszynką

Ta szybka i bezbolesna metoda depilacji sprawdza się, jeśli zależy nam na natychmiastowym efekcie. Do golenia najlepiej używać maszynek przeznaczonych specjalnie dla pań. Do wyboru są jednorazowe lub wielorazowe z wymiennymi ostrzami. Zapewniają one komfort w trakcie zabiegu, bo mają pasek nasączony nawilżaczami. Jeśli zdecydujemy się na jednorazówki, spryskujemy najpierw wilgotną skórę pianką lub żelem do golenia.

Efekt: Skóra od razu jest idealnie gładka. Jednak włoski zaczynają odrastać po 2-3 dniach, ponieważ maszynka ścina je przy samej skórze, pozostawiając nienaruszone cebulki.

Lasery domowe

Ich działanie jest zbliżone zbliżone do zabiegów profesjonalnych. Można je stosować do pach, nóg czy bikini. Te supernowoczesne urządzenia wykorzystują technologię intensywnego światła pulsacyjnego (IPL) stosowaną dotąd tylko w salonach medycyny estetycznej. Przed zabiegiem golimy włosy z miejsc, które chcemy wydepilować. Potem przykładamy głowicę i naciskamy przycisk. Aparat kieruje impulsy światła do cebulek włosów, likwidując zbędne owłosienie.

Efekt: Utrzyma się od ośmiu do dziesięciu tygodni. Zabieg jest bezbolesny. Włosy odrastają coraz wolniej

Jolanta Markowska-Grodecka


Olivia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy