Reklama

Reklama

Śmierć wypryskom

To koszmar każdej kobiety - obudzić się i znaleźć na swej twarzy wyprysk, im większy tym gorzej. Albo też zauważyć coś takiego na pół godziny przed długo oczekiwaną randką. Ale niestety jest to dość częsta przypadłość u kobiet.

Badania przeprowadzone na zlecenie jednej z firm kosmetycznych wykazały, iż jedna na sześć kobiet ma problemy z cerą i skłonności do wyprysków na twarzy. Co więcej - dotknięte tym problemem panie przyznały, iż chętniej zakończyłyby swój związek z partnerem, jeśli oznaczałoby to uwolnienie się od problemów skóry.

Dość wysoka cena biorąc pod uwagę to, jak wielu z osób samotnych biada nad swym losem singla. Wciąż jednak 87 proc. kobiet jest zdania, iż posiadanie czystej cery poprawiłoby ich samoocenę. Cztery z pięciu kobiet uważa, że czysta skóra jest najważniejszym aspektem kobiecego piękna.

Reklama

Wiele kobiet oddałoby np. wspaniałe wakacje w zamian za oczyszczenie skóry, bardziej nas ona cieszy niż np. smak czekolady. Ale czyż trzeba robić aż takie wyrzeczenia, by zachować skórę bez wyprysków?

Jeśli już zauważysz taki mankament u siebie, szeroko się uśmiechnij się i zapomnij o nim. Przecież każdy inny człowiek jest zbyt zabiegany, by się tobie przypatrywać z uwagą i cokolwiek dziwnego na twarzy zauważyć.

Jeśli jednak nie jesteś usatysfakcjonowana, skorzystaj z jednej z poniższych rad:

- wypijaj dziennie litr wody,

- zjadaj duże ilości świeżych owoców i warzyw,

- dwa razy w tygodniu rób peeling twarzy,

- nie zasłaniaj twarzy włosami i nie dotykaj jej np. brudnymi rękawiczkami,

- jeśli zauważysz jakiś wyprysk, zostaw go. Wyciskanie, drapanie, próby usunięcia mogą tylko pogorszyć sprawę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy