Reklama

Reklama

Sposób na suche dłonie

Skóra dłoni jest bardzo delikatna. Niewielka liczba gruczołów łojowych sprawia, że płaszcz ochronny na dłoniach jest bardzo delikatny, znika po umyciu. Ale czy mamy nawyk smarowania dłoni kremem po każdym ich myciu? Od czasu do czasu zadbajmy o nie intensywniej.

Wiele jest sposobów na domową pielęgnację dłoni. Jeśli skóra dłoni jest bardzo sucha, dobrze jest posmarować je na noc gruba warstwą nawilżającej maseczki do twarzy. Jeśli nie masz takiej, użyj kremu z kolagenem lub pantenolem. Na posmarowane dłonie włóż bawełniane rękawiczki.

Dobrze podziała na wysuszone dłonie odżywczy kompres. Smarujemy dłonie kremem i zakładamy na nie cienkie foliowe rękawiczki. Przez 10-15 minut trzymamy dłonie w cieple, możemy włożyć je pod rozgrzaną poduszkę elektryczna lub termofor.

Reklama

Gdy masz więcej czasu, zrób swym dłoniom masaż. Posmaruj dłonie olejkiem do masażu. Okrężnymi ruchami wymasuj każdy palec, następnie jedną dłonią grzbiet drugiej. Masaż kończymy ruchami jak przy zacieraniu rąk. Masaż ten nie tylko dobrze działa na dłonie, również odpręża i relaksuje, pobudza też krążenie.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje