Reklama

Reklama

Sposoby na elektryzujące się włosy! Koniecznie ich wypróbuj

Elektryzujące się włosy to problem, z którym boryka się wiele osób zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Zazwyczaj przyczyną jest brak odpowiedniej pielęgnacji oraz warunki atmosferyczne, które nie sprzyjają fryzurze. Jak poradzić sobie z elektryzującymi się pasmami? Przedstawiamy kilka sposobów, które pomogą ujarzmić niesforne kosmyki.

Dlaczego włosy się elektryzują? Wysuszone pasma o otwartych łuskach pod wpływem jonów, które znajdują się w otoczeniu, po prostu zaczynają się unosić. Im włosy bardziej suche, tym łatwiej się elektryzują. Zimą i jesienią szczególnie często nosimy szaliki i czapki. Wskutek tarcia o nakrycie głowy wytwarzają się cząsteczki, które powodują, że włosy puszą się i odpychają od siebie. Jak temu zapobiec?

Jeśli chcemy, aby włosy się nie elektryzowały, musimy przede wszystkim zadbać o ich kondycje. Im cieńsze i bardziej wysuszone są kosmyki, tym większe prawdopodobieństwo, że zimą zaczną się puszyć. Na elektryzowanie się pasm szczególnie często narzekają osoby o cienkich, łamliwych włosach.

Reklama

Sposoby na elektryzujące się włosy: Zadbaj o odpowiednie nawilżenie

Suche włosy elektryzują się znaczenie bardziej, dlatego odpowiednia pielęgnacja jest szczególnie ważna. Włosy po lecie wymagają opieki: gorące promienie słońca "rozchylają" łuski, a wtedy promienie UV dostają się do warstwy korowej włosów. To sprawia, że kosmyki są przesuszone i łamliwe. Warto wówczas zadbać o ich regeneracje.

Nawilżanie powinniśmy rozpocząć od wybrania odpowiednich kosmetyków. Myjąc głowę, nie możemy zapominać o odżywce dedykowane włosom suchym, która chroni przed uszkodzeniami, a także zapobieganie powstawaniu kolejnych. Pomóc mogą również maski. Sprawdzą się zarówno te domowe, jak i te dostępne w popularnych drogeriach.


Sposoby na elektryzujące się włosy: Susz włosy chłodnym powietrzem

Już sama myśl o myciu włosów w chłodnej wodze może przyprawić o dreszcze. Zimą  uwielbiamy przecież przyjemne, gorące kąpiele. Warto jednak pod koniec mycia obniżyć odrobinę temperaturę wody. Zapobiegamy wówczas otwieraniu się łusek.

Równie skuteczne jest suszenie głowy przy użyciu chłodnego strumienia powietrza. Obecnie większość suszarek wyposażonych jest w funkcję regulacji temperatury. Dzięki "zamknięciu" łusek włosy znacznie mniej się plączą i są bardziej odporne na elektryzowanie.

Sposoby na elektryzujące się włosy: Podstawą jest odpowiednia szczotka

Jeśli mimo odpowiedniej pielęgnacji, włosy wciąż się elektryzują, przyczyną może być nieodpowiedni grzebień lub szczotka. Plastikowe narzędzia do stylizacji powinniśmy wówczas zastąpić tymi wykonanymi z drewna i naturalnego włosia (na przykład włosia dzika). Sprawdzą się znacznie lepiej.

***
Przeczyta również: 


Wysokie kozaki: z czym je łączyć, by wyglądać stylowo?

Uważaj na te swetry. Nie każdemu pasują

Zobacz również: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja włosów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy