Reklama

Reklama

Sposoby na powiększenie biustu

Operacja plastyczna stwarza możliwość spektakularnego powiększenia piersi. Jednak nie każda z nas ma na to chęć i pieniądze. Co innego można zrobić, aby powiększyć piersi?

Zastosuj kosmetyki pielęgnacyjne modelujące i podnoszące biust

Przede wszystkim musimy poświęcić odrobinę czasu na codzienną pielęgnację biustu. Nawilżanie, a w razie konieczności ujędrnianie sprawi, że skóra biustu będzie napięta i ładnie się prezentować. Regularnie wykonywane ćwiczenia fizyczne wzmacniające mięśnie klatki piersiowej, nie dopuszczą, by biust obwisł.

Od razu obalmy pewien mit: ćwiczenia fizyczne nie powiększają piersi. Tylko wzmacniają mięśnie klatki piersiowej, utrzymujące biust i nie dopuszczające do jego obwiśnięcia.

Ponadto, niektórzy producenci oferują kremy do pielęgnacji biustu, które (jak twierdzą) stosowane regularnie wpływają na widoczne zwiększenie rozmiarów tej części ciała. Za takie działanie mają odpowiadać głównie wyciągi z drzewa kiełbasianego (Kigelia africana). Ekstrakt z owoców tej rośliny poprawia sprężystość i elastyczność skóry. W Afryce stosowany jest tradycyjnie, w celu powiększenia rozmiarów piersi.

Reklama

Powiększ biust od wewnątrz

Okazuje się, że regularne przyjmowanie ekstraktów z niektórych roślin wpływa na optyczne powiększenie biustu. Taki efekt zawdzięczamy tzw. fitoestrogenom. Związki te naśladują działanie kobiecych hormonów-estrogenów. Estrogeny to wydzielane głównie przez jajniki hormony, odpowiedzialne za regulację cyklu menstruacyjnego kobiety.

Oczywiście fitoestrogeny tylko naśladują działanie żeńskich hormonów i działają od nich nieporównywalnie słabiej. Przyjmowanie ich jest bezpieczne. Rośliny, które zawierają fitoestrogeny to soja i inne rośliny strączkowe, zboża - pszenica czy żyto, jak również chmiel. Według niektórych spożywanie produktów zawierających fitoestrogeny może sprzyjać powiększeniu biustu.

W sprzedaży znajdziemy suplementy o dobranym zestawie składników odżywczych korzystnie wpływających na wygląd biustu.

Ich regularne stosowanie, według podawanych informacji sprawi, że biust stanie się jędrny, a przy regularnym i dłuższym stosowaniu - powiększy optycznie. Czy faktycznie przyjmowanie takich suplementów zmusi nas do zmiany rozmiaru bielizny? Tutaj niestety gwarancji nie ma. Opinie pań stosujące takie specyfiki są podzielone.

Korzystaj z efektów ubocznych leków

Antykoncepcja hormonalna, poza oczywistym działaniem zabezpieczającym przed zajściem w ciążę, może powodować też niejako "efekt uboczny" w postaci powiększenia biustu. Oczywiście, preparaty takie można stosować tylko pod kontrolą lekarza, a ich wskazaniem nie jest zwiększenie rozmiarów piersi. Warto jednakże wiedzieć, że preparaty te mogą mieć takie działanie.

Nie zapominajmy o bieliźnie

Dobrze dobrana bielizna typu push up czy bardotka pomoże w oszukaniu wzroku innych. Oczywiście jest to tylko doraźny, nieinwazyjny sposób na poprawę swojej urody i prezencji. Jednak wydaje mi się, że również wart uwagi.

mgr farm. Aleksandra Uruszczak

zdronet

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: operacja plastyczna | biust | powiększenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje