Reklama

Reklama

Sposoby na puszące się włosy

Piękna złota polska jesień niewątpliwie cieszy oko. Kolorowe, spadające liście, długie spacery po lesie i tajemnicza, lekko melancholijna aura mają szerokie grono wielbicieli, jednak na pewno nie należą do nich posiadaczki kręconych i puszących się włosów.

Wilgoć charakterystyczna dla października i następujących po nim miesięcy, to prawdziwa zmora kobiet zmagających się z porowatymi, niesfornymi i podatnymi na skręcanie się włosami. W okresie jesienno-zimowym ich marzenia o wygładzonych, prostych fryzurach i zmysłowym smooth look’u  rozmywają się wraz z chłodnym deszczem. 

Reklama

Istnieją jednak sposoby, by znacząco poprawić stan włosów doraźnie i jednocześnie zadbać o nie tak, by na wiosnę wyglądały świetnie. Rynek oferuje szeroką gamę specjalnych produktów do stylizacji, które mają za zadanie utrzymać włosy w ryzach przez cały dzień. Pianki, lakiery, a przede wszystkim szampony i odżywki potrafią zdziałać cuda. Dobierając produkty, musimy pamiętać o tym, że włosy kręcone i puszące się to krótko mówiąc włosy suche i uwrażliwione. Wymagają one wyjątkowego nawilżenia, warto więc podejść do tematu jak do inwestycji i postawić na produkty wysokiej jakości, bogate miedzy innymi w cenne aminokwasy, które odbudowują strukturę włosa. Poza standardową pielęgnacją, świetnym dodatkiem regenerującym są również olejki, które wyraźnie wygładzają szorstkie, matowe pasma, dodając im równocześnie blasku.

Co poza wilgocią oddala nas od wizji perfekcyjnych, gładkich włosów?

Agresywna koloryzacja, rozjaśnianie i nieumiejętne farbowanie. Posiadaczki włosów wrażliwych i wymagających powinny zrezygnować z wszelkich eksperymentów i oddać swoje włosy w ręce doświadczonych profesjonalistów. Fryzjerzy najlepiej doradzą co zrobić, by osiągnąć wymarzony kolor, bez ryzyka permanentnego uszkodzenia włosów.

Kolejnym koszmarem, który prześladuje właścicielki porowatych, puszących się włosów jest bez wątpienia wysoka temperatura. Prostownice, falownice, lokówki, prostujące szczotki − dziewczyny z bujnymi, niesfornymi czuprynami posiadają w swoich szufladach często wszystkie lub chociaż sporą część tych urządzeń. Chcąc zmienić naturalny, nielubiany przez siebie kształt włosów, pogarszają bezkompromisowo ich stan. I tu zaczyna się błędne koło. Temperatury oscylujące wokół 200 stopni to dla włosów prawdziwe wyzwanie. Te powyżej 230 stopni, powodują, że włosy ulegają nieodwracalnym uszkodzeniom, tracąc swój blask i witalność. W tym miejscu trzeba wspomnieć, że niedawno na rynku pojawiło się innowacyjne urządzenie do stylizacji włosów, wyposażone w szklany termistor mierzący temperaturę powietrza ponad 40 razy na sekundę, tak by nigdy nie przekroczyła ona bezpiecznej granicy 150 °C.

Kręci, faluje, wygładza i suszy, bez nadmiernej temperatury.

Niecały miesiąc temu, swoją oficjalną polską premierę miał Airwrap Styler, najnowsze, wielofunkcyjne urządzenie do stylizacji włosów marki Dyson, które zamiast nagrzanych do maksimum płytek, wykorzystuje silny strumień powietrza. Produkt został skonstruowany z myślą o różnych rodzajach włosów, a naukowcy pracowali nad jego stworzeniem ponad 6 lat, badając próbki z całego świata, od cebulek, aż po same końcówki.

Dyson Airwrap Styler tworzy różnorodne fryzury, zachowując jednocześnie zmysłową objętość włosów. Urządzenie wyposażone jest w silnik cyfrowy V9, który dzięki potężnej mocy generuje efekt Coandy. Jest to zjawisko fizyczne powodujące przyleganie strumienia powietrza o dużej prędkości do najbliżej napotkanej powierzchni. Dzięki temu po zetknięciu włosów z końcówką cylindryczną, możemy zaobserwować jak w magiczny sposób same się na nią nawijają, tworząc luźne fale lub piękne i lśniące loki.

Posiadaczki puszących się włosów pokochają na dobre zawarte w zestawie szczotki do wygładzania, które również wykorzystują efekt Coandy. Gładkie włosy uzyskuje się poprzez maksymalne wyrównanie pasm, dlatego styliści kierują zawsze strumień powietrza w tę samą stronę, w którą szczotkują włosy. Ciśnienie generowane przez silnik Dsyon Airwrap Styler napędza powietrze, które podąża w wzdłuż kosmyków włosów w kierunku szczotkowania, co umożliwia wygładzenie włosów przy efektywnym suszeniu. Możemy więc w zaciszu własnego domu wykonać w łatwy sposób profesjonalną stylizację, ograniczając puszenie się do minimum.

Co ciekawe, stosując tradycyjne metody często właściwą stylizację trzeba poprzedzić wysuszeniem włosów. Jest to dodatkowe i czasochłonne zajęcie. Najpierw suszenie gorącym powietrzem, a następnie prostowanie rozgrzaną prostownicą. Z Airwrap Styler stylizacja odbywa się na jeszcze wilgotnych włosach - susząc nadajemy im wybrany kształt, bez ryzyka splątania i przegrzania kosmyków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje