Sprawdzone sposoby na zaskórniki

Nic tak nie szpeci cery jak zaskórniki. Główną przyczyną ich powstawania jest nadprodukcja sebum, spowodowana brakiem równowagi w gospodarce hormonalnej. Jak skutecznie się ich pozbyć? Popularne wyciskanie może niestety przynieść więcej szkody niż pożytku i skutkować podrażnieniem, infekcją albo rozprzestrzenieniem się zaskórników na inne partie twarzy. Lepiej zatem postawić na bardziej bezpieczne metody. W pozbyciu się dokuczliwego i mało efektownego problemu może pomóc metoda oparta na czterech krokach, która leczy dolegliwość u źródła, wspomagając skórę w oczyszczaniu porów i zapobiegając dalszym stanom zapalnym.

article cover
©123RF/PICSEL

Krok pierwszy: Wykonaj peeling

©123RF/PICSEL

Kluczem do odpowiedniej i skutecznej pielęgnacji skóry jest jej dokładne oczyszczenie. Delikatny peeling nosa da nam pewność, że wszelki brud zostanie usunięty ze skóry. Wypróbuj szybki, tani i łatwy sposób na oczyszczenie cery. Wymieszaj ciepłą wodę z solą i sokiem cytrynowym. Okrężnymi ruchami oczyszczaj skórę przez około pięć minut i pozostaw mieszankę na kolejne 5 minut. Po tym czasie spłucz ją ciepłą wodą.

Krok drugi: Parówka

Po starannym oczyszczeniu skóry - dzięki zastosowaniu parówki - możemy sięgnąć głębszych warstw porów. Jak ją wykonać? Zagotuj dwie szklanki wody i przelej ją do dużej miski. Dodaj dwie pełne łyżki suszonego rumianku lub 2 – 3 torebki herbaty z rumianku. Przykryj głowę ręcznikiem, by zatrzymać parę i pozwól, by opary z rumianku otworzyły pory na twojej skórze. Dzięki temu pozbędziesz się wszelkich toksyn. Po 5 – 10 minutach spłucz skórę ciepłą wodą i delikatnie osusz ręcznikiem.

Krok trzeci: Plasterki do oczyszczania porów

©123RF/PICSEL

Stosowanie plasterków przeznaczonych do głębokiego oczyszczania porów to jedna z najbardziej popularnych metod usuwania zaskórników. Można je wykonać domowym sposobem. Do ich przygotowania potrzebne ci będą jedynie białko jaja i papierowy ręcznik. Ten ostatni tniemy na małe kawałeczki - tak, by mogły przykryć nos. Następnie zanurzamy je w białku jaja umieszczonym w małej miseczce. Namoczone paski nakładamy na nos, pocierając nimi skórę. Pozostawiamy je do wyschnięcia na około 10 – 15 minut lub do momentu aż będą sztywne. Po tym czasie zdejmujemy je z nosa i spłukujemy mieszanką wody i oczaru wirginijskiego w proporcji 1:1. Delikatnie osuszamy i aplikujemy na twarz tonik lub krem przeciwtrądzikowy.

Krok czwarty: Działaj także od wewnątrz

©123RF/PICSEL

Chociaż krok ten nie przynosi tak szybkich rezultatów jak mechaniczne usuwanie zaskórników, to jednak warto go podjąć, gdyż będzie przeciwdziałał pojawieniu się ich w przyszłości. Stosowanie środków profilaktycznych od wewnątrz, poprzez działanie na gruczoły łojowe, jest najbardziej skutecznym sposobem na uzyskanie zdrowej, gładkiej skóry. Połączenie leczenia powierzchniowego i doustnego to najlepsza z możliwych metod pozbycia się zaskórników. Stosując makijaż, zawsze należy szukać kosmetyków o działaniu przeciwtrądzikowym. Ta sama zasada dotyczy balsamów do ciała czy preparatów przeciwsłonecznych.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas