Sprzęty do pielęgnacji włosów potrafią więcej, niż myślisz. Sprawdź możliwości suszarek Dreame i ciesz się idealną fryzurą na co dzień

Płatna współpraca

Suszarki do włosów to dziś coś więcej niż tylko suszenie
Suszarki do włosów to dziś coś więcej niż tylko suszeniemateriały promocyjne

Pielęgnacja włosów to nieodłączny element codziennej rutyny wielu z nas. Sięgamy po najlepsze szampony i odżywki, aby nasze włosy były zdrowe, lśniące i pełne życia. Dziś, dzięki nowym technologiom, mamy nieporównywalnie większe pole do manewru niż jeszcze kilka lat temu. Najnowocześniejsze sprzęty do pielęgnacji włosów oferują znacznie więcej niż tylko suszenie czy prostowanie. Warto więc poznać ich możliwości, tym bardziej że na rynku zadebiutowały właśnie dwa produkty: suszarki Dreame Airstyle oraz Dreame Pocket.

Musimy porozmawiać o suszeniu

Suszenie włosów to kwestia problematyczna. Często popełnianym błędem jest suszenie włosów zbyt gorącym nawiewem, co niekorzystnie wpływa na strukturę włosów. Z jednej strony dochodzi wówczas do ich osłabienia, co czyni je bardziej podatnymi na łamanie i rozdwajanie końcówek. Z drugiej - wysoka temperatura może prowadzić do przegrzania skóry głowy, a to z kolei do podrażnień i problemów ze wzrostem włosów.

Dreame Airstyle to odpowiedź na wiele potrzeb stylizacyjnych
Dreame Airstyle to odpowiedź na wiele potrzeb stylizacyjnychmateriały promocyjne

Tradycyjne suszarki zwykle nie posiadają funkcji regulacji temperatury, dlatego warto sięgać po bardziej zaawansowane produkty. Jednym z nich jest Dreame Airstyle. Suszarkę można samodzielnie dopasować do własnych potrzeb, dzięki trzem trybom ustawienia temperatury (pokojowa, 45 i 60 stopni Celsjusza) oraz przepływu powietrza (40m/s, 50m/s, 60m/s). Wyższe parametry polecane są do włosów gęstych i puszących się, niższe - delikatnych i podatnych na uszkodzenia. Włosy wysuszone? No to możemy iść dalej.

Dreame Airstyle: odpowiedź na wiele potrzeb stylizacyjnych

Pełna kontrola nad stylizacją poprzez zróżnicowane ustawienia temperatury i prędkości nawiewu to jednak nie wszystko. Kolejną kwestią jest technologia jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu się włosów.

O tym, że suszarki przestały być już tylko prostymi urządzeniami generującymi ciepłe powietrze, świadczy Dreame Airstyle. To gadżet wyposażony w aż pięć dysz, gdzie każda z nich pełni inną funkcję i odpowiada na różne potrzeby. Przykładowo z pomocą dyszy Fast dryer równocześnie wysuszymy włosy i je wystylizujemy.

Jeśli zależy nam na lokach i falach, sięgnijmy po kolejną, Auto-wrap, pozwalającą na owijanie sekcji włosów wokół dyszy. Celujemy w wizualne dodanie objętości? Sprężystą fryzurę stworzymy dzięki okrągłej szczotce. Wreszcie: zbyt mocno puszące się włosy. Tutaj receptą jest nasadka Flyaway. A może prostowanie? Jest i taka opcja.

Zatrzymajmy się przy niej na moment, ponieważ mówimy o jednej z najbardziej innowacyjnych funkcji Dreame Airstyle.

Zawijanie i wygładzanie włosów odbywa się mianowicie za sprawą precyzyjnej konstrukcji przepływu powietrza stylizatora. W efekcie powstaje szczelina pomiędzy stylizatorem a pasmami włosów, co zabezpiecza włosy przed silnym strumieniem powietrza. Wszystko to odbywa się automatycznie, co niweluje potrzebę manualnej obsługi. O ile Dreame Airstyle odpowiada na jedną z czołowych potrzeb współczesnych konsumentów, czyli odpowiedź na zróżnicowane oczekiwania, Dreame Pocket wychodzi naprzeciw innej - kompaktowości.

Dreame Pocket: idealny towarzysz w podróży

Podstawową funkcjonalnością Dreame Pocket pozostaje suszenie
Podstawową funkcjonalnością Dreame Pocket pozostaje suszeniemateriały promocyjne

Suszarka Dreame Pocket została zaprojektowana z myślą o osobach, które często podróżują. Jest niewielka, lekka i poręczna - z pewnością zmieści się do każdej, nawet niewielkiej, walizki czy plecaka. Waży zaledwie 300 g, wygodnie się składa, dzięki czemu jej przewożenie i przechowywanie nie jest problematyczne. Co więcej, w zestawie znajdziemy dodatkowo przypominające kosmetyczkę opakowanie. Kompaktowe rozmiary przekładają się jednocześnie na wygodę użytkowania.

W pakiecie otrzymujemy dwie różniące się od siebie dysze - wygładzającą oraz przeznaczoną do loków. Podstawową funkcjonalnością Dreame Pocket pozostaje jednak suszenie. W podróży często zależy nam na czasie, czego mieli świadomość producenci Dreame. Za prędkość suszenia odpowiada silnik pracujący w zakresie 110 000 obr./min. W praktyce oznacza to, iż krótkie włosy wysuszymy w ok. 40 sekund, średniej długości - w ok. dwie minuty, a długie - w ok. cztery. Mimo ogromnej mocy drzemiącej w tym kompaktowym urządzeniu, pracuje ono bardzo cicho. Generowany hałas porównać można do głośności rozmowy.

.

Włosy stanowią kluczowy element naszego wyglądu, dlatego warto na ich pielęgnację poświęcić nieco cennego czasu. To właśnie z ich pomocą wyrażamy nasz styl życia, podkreślamy indywidualność i dodajemy sobie pewności siebie - w nie mniejszym stopniu niż poprzez kreacje czy obuwie. Ważniejsza jest jednak inna kwestia, czyli zdrowie. Zadbane włosy to jednocześnie zdrowa skóra głowy, czyli możliwość uniknięcia różnego rodzaju dolegliwości. Prostownice, lokówki, szczotki elektryczne... Dziś nie trzeba posiadać kilku urządzeń. Wystarczy jedno, ale wielofunkcyjne.

Płatna współpraca

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas