Stosuj w codziennej pielęgnacji. Oliwka magnezowa na suchą skórę, zmęczenie i brak energii
Magnez to cenny pierwiastek, który każdego dnia jest wypłukiwany z organizmu. Ze skutkami jego niedoboru zmaga się wielu ludzi, nie wiedząc, że jednym z prostszych i wyjątkowo tanich metod uzupełniania jest stosowanie oliwki magnezowej. Preparat nie tylko szybko się wchłania, ale także ekspresowo rozprawia z bólami mięśni oraz koi dolegliwości kostno-stawowe. Jak zrobić i stosować oliwkę magnezową? Podpowiadamy.
Spis treści:
Oliwka magnezowa - czym jest?
Roztwór na bazie wody destylowanej oraz 32% najczystszego chlorku magnezu nazywa się potocznie oliwką magnezową lub zamiennie - olejkiem magnezowym. Wbrew nazwie, produkt nie zawiera w sobie tłustej substancji. Określenie wiąże się z lekko oleistą konsystencją, na którą wpływa spora zawartość magnezu.
W praktyce roztwór przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego. Apteki oraz sklepy z kosmetykami naturalnymi oferują w swoim asortymencie roztwory wzbogacone o cynk, selen, wapń, krzem oraz inne minerały, rozszerzające zakres działania produktu. Sam chlorek magnezu to jedna z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych form do stosowania na skórę. Szybkość wchłaniania znacznie przewyższa tabletki magnezowe. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to z faktu posiadania niemalże zerowego pH, dzięki czemu minerały dostają się do komórek bez zbędnych przeszkód.
Sprawdź: Magnez i jego rola w organizmie
Właściwości olejku magnezowego
Stosowanie oliwki magnezowej ma pozytywny wpływ na organizm. Główną zaletą jest wzmocnienie przenikania sporych dawek magnezu do krwioobiegu, co przeciwdziała niedoborom pierwiastka. Taka forma stosowania zyskuje sporo zwolenników, ze względu na wykorzystywanie największego organu, czyli powierzchni skóry. Substancje przedostające się przez naczynia włosowate wykazują większą skuteczność od tradycyjnych tabletek. To także jedyna opcja dostarczenia substancji dla osób o wrażliwym żołądku.
Uczucie odprężenia oraz zrelaksowania są silnie powiązane z używaniem olejku magnezowego. Preparat przynosi ulgę obolałym mięśniom, kościom oraz stawom. Z powodzeniem dodamy go do kąpieli lub użyjemy do masażu. Specjaliści zalecają wcieranie oliwki magnezowej przy stłuczeniach, obrzękach oraz stanach zapalnych i nawracających skurczach. Co ciekawe, olejek przyda się także osobom zmagającym się z przykrym zapachem stóp. Już niewielka ilość zadziała jak najlepszy antyperspirantu. Na korzyść produktu działa także to, że jest całkowicie pozbawiona zapachu, barwy oraz toksycznych związków.
Kiedy i jak stosować produkt?
Specjaliści zalecają stosowanie oliwki magnezowej profilaktycznie oraz w celu rozprawienia się z konkretnymi dolegliwościami. Wcieranie preparatu w skórę zapobiega nadmiernemu łuszczeniu się oraz nieprzyjemnemu swędzeniu. Tym samym łagodzi objawy alergii. Osoby ze skórą trądzikową docenią właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne produktu. Olejek magnezowy powinien znaleźć się w niezbędniku osób aktywnych fizycznie oraz sportowców. Sprzyja niwelowaniu bólu mięśni po wytężonym treningu. Produkt sprawdzi się również w codziennej pielęgnacji. Nałożenie go na skórę przed kremem lub balsamem zwiększy działanie zawartych w nich składników odżywczych.
Jak przygotować domową oliwkę magnezową?
Preparat bez problemu dostaniemy w sprawdzonych sklepach z kosmetykami naturalnymi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by przygotować roztwór samodzielnie w zaciszu domowym. W tym celu potrzebujemy półproduktu, czyli ok. 100 g chlorku magnez, do którego dolewamy 100 ml ciepłej wody destylowanej. Oba produkty dokładnie mieszamy do momentu całkowitego rozpuszczenia się chlorku magnezu. Gotową mieszankę studzimy, a następnie przelewamy do buteleczki z atomizerem, która ułatwi przyszłą aplikację.
Remedium na siwe włosy
Osoby pragnące na dłużej zachować naturalny kolor włosów i zapobiec powstawaniu nadmiernej siwizny, powinny zainteresować się wprowadzeniem oliwy magnezowej do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Okazuje się, że jej regularne stosowanie na skórę głowy oraz kosmyki hamuje przedwczesną utratę pigmentu. Zdarza się, że pozwala odwrócić skutki siwienia. Jest to jednak kwestia indywidualna i nie zawsze uda się osiągnąć oczekiwany efekt w przypadku wszystkich rodzajów włosów.
Dobroczynne działanie chlorku magnezu szybko zaobserwujemy w poprawie kondycji skóry głowy. Stanie się odświeżona i odżywiona, co przełoży się na większą objętość oraz uniesienie włosów. W ciągu kilku sekund od nałożenia produktu może wystąpić chwilowe pieczenie lub swędzenie, nie jest to jednak powód do obaw. By dać jej czas do działania, najlepiej nanosić oliwkę magnezową wieczorem. Przy regularnym stosowaniu już po 4 tygodniach zauważymy pierwsze efekty.
Sprawdź również: