Tajniki dobrej koloryzacji

Poznaj zasady pielęgnacji włosów koloryzowanych od wielokrotnie nagradzanego kolorysty, Paula Dennisona. Poznaj wskazówki prosto z salonu dotyczące wyboru odpowiedniego koloru, zapobiegania jego blaknięciu i dbania o zdrowie włosów koloryzowanych.

Najważniejszą sprawą związaną z wyborem koloru włosów jest jego dopasowanie do osobowości
Najważniejszą sprawą związaną z wyborem koloru włosów jest jego dopasowanie do osobowości123RF/PICSEL

Paul, podpowiedz nam jak właściwie dobrać odpowiedni dla siebie kolor?
        
Paul Dennison, dyrektor ds. koloryzacji w salonie Ken Picton w Cardiff, członek prestiżowej rady kolorystów w Wielkiej Brytanii, ekspert marki Kérastase: - Moim zdaniem najważniejszą sprawą związaną z wyborem koloru włosów jest jego dopasowanie do osobowości i określenie poziomu trwałości. Konsultacja, którą przeprowadza ekspert, to idealny moment na zgromadzenie informacji o danej osobie. Czy jest nieśmiała, czy raczej otwarta, a może ostatnio doświadczyła w życiu poważnej zmiany i chce to podkreślić swoim wyglądem.

Po czym poznać, czy koloryzacja przebiegła pomyślnie?

- Idealnie koloryzowane włosy powinny być piękne i  przywodzić na myśl luksus. Długie, lśniące, o równomiernej intensywności barwy od cebulki, aż po same końce, bez miejsc, które są zbyt intensywne. Wszystko sprowadza się do uzyskania szykownego wyglądu. A jest to tak naprawdę  możliwe wyłącznie w przypadku prawdziwie zdrowych i mocnych włosów.

Czy można sprawić, by zachować kolor na dłużej?

- W dniu, kiedy wychodzisz z salonu fryzjerskiego twoje włosy wyglądają wspaniale, a kolor jest olśniewający i pełen blasku. Jednak po około trzech tygodniach zaczyna tracić intensywność. Dlatego też, doskonałym sposobem na zachowanie koloru jest stosowanie w domu produktów z serii Tusz Chromatique z gamy R

Reflection Kérastase
Reflection Kérastasemateriały prasowe

. To, co musimy zrobić, to wziąć miseczkę do mieszania, do której dodamy maskę do włosów koloryzowanych do wysokości linii. Kiedy już tak się stanie, dodajemy dziesięć kropli wybranego tuszu i mieszamy do chwili połączenia się składników.

- Nakładanie produktu zaczynamy od końców, przesuwając się ku górze. Jednak nie dochodzimy do samych cebulek, a zatrzymujemy się w połowie długości włosów. Po nałożeniu pozostawiamy produkt na 5 minut na włosach. Następnie dokładnie spłukujemy. To sprawi, że twoje włosy będą wyglądały naprawdę efektownie i świeżo.

A co jeśli włosy z czasem płowieją, np. pod wpływem słońca i innych czynników zewnętrznych?

- Moja rada dotycząca zapobiegania płowieniu koloru włosów, to zdecydowanie używanie kąpieli do włosów koloryzowanych, oczywiście najlepiej z gamy produktów Kérastase, takiej jak Reflection. Jest to świetny wybór na dobry początek. Warto rozważyć również stosowanie odżywki, ponieważ zdrowe włosy na dłużej zachowają swój kolor.

- Działanie promieni słonecznych powoduje szybkie i silne płowienie koloru. Dlatego też, należy chronić je przed zbyt intensywnie operującym słońcem. Włosy należy pielęgnować podobnie jak skórę. Słońce sprawia, że kolor włosów odrobinę płowieje i zmieni odcień, który np. w przypadku blondów może stać się żółty, dlatego też, stosowanie raz w tygodniu Tuszu Chromatique Zimny Blond pomoże temu zapobiegać. Warto również chronić je w czasie pływania. Dobrym rozwiązaniem będzie zmoczenie włosów przed wejściem do basenu i nałożenie na nie odżywki, gdyż to powstrzyma chlor przed wnikaniem do wnętrza włosów oraz ich usztywnieniem, co również potęguje proces płowienia.

Artykuł powstał we współpracy z marką Kérastase.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas