Reklama

Reklama

Tańcz jak gwiazda Bollywood!

Boom na filmy z Bollywood przyniósł ogromne zainteresowanie środkowowschodnią kulturą, strojami, a przede wszystkim charakterystycznym tańcem. Bollywood dance zyskuje coraz szersze rzesze fanów na całym świecie.

Bollywood dance to energetyczna mieszanka różnorodnych stylów tanecznych, począwszy od klasycznych tańców indyjskich, poprzez arabski taniec brzucha, aż po elementy zachodniego hip-hopu czy jazzu. Powstał na podstawie choreografii, które są nieodłączną częścią każdej indyjskiej produkcji.

Bollywood dance

Pasjonaci tego tańca nie mogą narzekać na ograniczoną ilość układów - w samym Bombaju produkuje się aż 400 filmów rocznie! W każdym z nich pojawiają się bajeczne sekwencje taneczno-śpiewane, w których bohaterowie opowiadają o swoich uczuciach. Żywa ekspresja ciała, zmysłowe ruchy i orientalne kostiumy fascynują również widzów w Europie. Odpowiedzią na wzrastającą popularność indyjskiej kinematografii jest nauka bollywood dance pojawiająca się w ofertach polskich szkół tańca.

Reklama

- To zajęcia dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku, którzy doceniają piękno indyjskiej kultury wraz z jej egzotyczną muzyką, kolorowymi strojami i erotycznymi ruchami. Ale bollywood dance to również świetna zabawa! Na zajęciach wykorzystujemy np. choreografię Des Rangila zaczerpniętą z filmu Fanaa, przez co kursanci mają szansę poczuć się jak bohaterowie indyjskiego przeboju - mówi Marta Nemś, menager Centrum Tańca Ananday w Krakowie.

Uwodzi i wzrusza

Do poprawnej interpretacji bollywoodzkich układów choreograficznych niezbędne jest zrozumienie nierozerwalnego związku tańca i teatru w indyjskiej kulturze. Dzięki temu, ruch staje się czymś więcej niż tylko przyjemną formą aktywności fizycznej. Rytmiczne kroki i zmysłowe ruchy rąk mogą uwodzić, wzruszać i porywać do tańca. Nie tylko na ekranie.

Każdy, kto choć na chwilę chciałby poczuć się jak bohater orientalnej opowieści, powinien spróbować bollywood dance. Przy odrobinie szczęścia, egzotyczni tancerze z Europy mogą stać się gwiazdami największego przemysłu filmowego na świecie.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: bollywood | Fitness | taniec brzucha

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy