Reklama

Reklama

Tej jesieni postaw na rzęsy!

Śledząc tendencje modowe podczas dorocznych pokazów, nie sposób nie zwracać uwagi na styl w makijażu. Podczas pokazów w Mediolanie można było zauważyć, że stawia się na rzęsy. Ale jakie! Monstrualne.

- Trochę jak dama, a trochę jak lalka... - to słowa Toma Pecheux, który ocenił makijaż modelek podczas pokazu Marni. Postawiono na bardzo długie rzęsy, może nawet zbyt długie, nakładane punktowo wręcz losowo dają efekt przypominający upiorne nogi pająka. I właśnie te rzęsy widać tu najbardziej. Twarze modelek przypominają niemal postaci z japońskich kreskówek manga.

Usta przyjmują kolor samej cery, nie wyróżniają się, nie są podkreślane. Mają cielisty kolor. Wręcz "zlewają się z tłem", czyli karnacją. Wywołuje to prawdziwie futurystyczny efekt.

Reklama

Włosy, pozornie tylko związane są w koński ogon. Gdy przyjrzymy się z bliska, są skręcone niczym sznurki, zawinięte. Przypomina to styl lat 80. Nad czołem fala włosów, udająca grzywkę. Czy te odważne propozycje mają szansę przyjąć się na naszych ulicach?

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje