Reklama

Reklama

Test kredek do makijażu

Cena kredki do makijażu nie świadczy o jej jakości. Dobre kredki można kupić już za kilkanaście złotych. Najdroższy z testowanych kosmetyków wypadł natomiast najgorzej.

Kobiety od wieków ozdabiały swoje oczy chcąc wydobyć z nich piękno i sprawić, aby spojrzenie nabrało tajemniczości. Dawniej na powieki nanosiły to, co było dostępne, na przykład sadzę z palonego smalcu. Dziś mogą wybierać spośród dostępnych w drogeriach kredek stworzonych na bazie wosku i oleju.

Reklama

11 kredek w teście

Dobrą kredką z łatwością zrobimy efektowny makijaż oczu, który nie zetrze się przez wiele godzin. Jednak jak wykazał test, który przedstawiamy, nie z każdej kredki będziemy zadowolone. W dodatku to właśnie najdroższy z testowanych produktów okazał się najgorszy. Kosztuje aż 80 zł, ale jakość ma jedynie dostateczną: dostatecznie oceniono jego trwałość po naniesieniu na powiekę, a łatwość użycia - tylko miernie, co jednocześnie oznacza, że to kredka, którą najtrudniej spośród wszystkich badanych zrobić makijaż.

Przedstawiamy 11 przetestowanych kredek do temperowania oraz cztery kredki automatyczne. Do tych pierwszych producenci niekiedy dodają specjalną temperówkę. To ważne, aby stosować właśnie taką temperówkę kosmetyczną, ponieważ zapobiega ona odrywaniu się od kredki włókien, które później mogłyby wylądować w naszym oku. Drugi rodzaj kredek - automatyczne - ma wykręcany wkład. Tylko pięć z prezentowanych poniżej produktów badacze mogli uznać za dobre. Reszta okazała się dostateczna.

Wybór kolorów kredek do makijażu jest bardzo duży. Niemniej jednak wciąż największą popularnością cieszy się klasyczna czerń. Dlatego też właśnie ten odcień kredek poddano testowi. W badaniu praktycznym każdego dnia przez tydzień ponad 400 ochotniczek nanosiło makijaż ocenianymi kredkami. Musiały zwracać uwagę przede wszystkim na ich właściwości kosmetyczne: nanoszenie makijażu i jego trwałość.

Co to znaczy dobra kredka?

Dobrą kredką wystarczy pociągnąć kreskę na powiece bez przyciskania, a pozostawi mocny kolor. Delikatna skóra powieki nie lubi, gdy się na nią naciska, dlatego grafit kredki nie powinien być zbyt twardy. Z drugiej jednak strony nie może być i za miękki, bo rysowana kreska będzie zbyt gruba.

Druga istotna cecha kredki idealnej to równomierność i dokładność, z jaką umożliwia nanoszenie makijażu. Ważne jest też, aby kolor dobrze krył. Dzięki temu nie trzeba rysować kreski kilka razy w tym samym miejscu.

I w końcu: trwałość: Makijaż zrobiony dobrą kredką powinien długo utrzymać się na powiece, a nie zetrzeć się po paru kwadransach. To ważne szczególnie w przypadku kredek reklamowanych jako te o długotrwałym efekcie. Minimum to utrzymanie się na powiece przez cały ośmio-, a nawet dziesięciogodzinny dzień pracy.

Dowiedz się więcej na temat: makijaż | kredki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje