Reklama

Reklama

Transformacja fryzury, czyli jak zapuścić włosy?

Począwszy od regularnego nawilżania, poprzez skrupulatne oczyszczanie i systematyczne podcinanie, na ulepszeniu diety skończywszy. Co zrobić, by włosy szybko i zdrowo rosły? Przede wszystkim zmienić nawyki.

- W dniu, w którym zdecydujesz się zapuścić włosy, musisz naprawdę zacząć się nimi zajmować - miał powiedzieć fryzjer Mark Townsend w rozmowie ze swoją wieloletnią klientką Ashley Olsen, gdy ta postawiła zmienić fryzurę. Niezależnie jednak od tego, czy mówimy o gwiazdach, czy zwykłych śmiertelniczkach, jeśli chodzi o zapuszczanie włosów, nie istnieje droga na skróty - to wielomiesięczny, metodyczny proces, wymagający od nas systematyczności i zaangażowania. Od właściwych zabiegów nawilżających, aż po zdrową dietę: oto sprawdzone sposoby na transformację fryzury.

Regularnie podcinaj

Reklama

Kiedy podejmujemy decyzję o odświeżeniu fryzury polegającym na pozbyciu się rozdwojonych, przesuszonych końcówek, musimy mieć świadomość, że minimalne podcięcie włosów na niewiele się zda. A regularne skracanie zniszczonych przez codzienną stylizację końców jest niezbędnym elementem procesu zapuszczania włosów.

- Jeśli nie pozbędziemy się rozdwojonych końcówek, zaczną się rozdwajać na coraz wyższych partiach włosów. Jeśli więc zaczniesz zbyt długo zwlekać, finalnie będziesz zmuszona obciąć znacznie więcej włosów - przestrzega fryzjer Vernon Francois w rozmowie z magazynem "Vogue". Aby utrzymać zdrowe, mocne włosy, eksperci zalecają odbyć w tym celu co najmniej trzy wizyty u fryzjera w ciągu roku.

Stosuj nawilżające odżywki

Styliści fryzur są zgodni co do tego, że regularne zabiegi głębokiego nawilżania włosów są nieodzownym elementem urodowej rutyny osób pragnących je zapuścić - zwłaszcza jeśli włosy są delikatne, kręcone, farbowane lub rozjaśniane. Francois doradza swoim sławnym klientkom, w tym Solange, Kerry Washington i Tracee Ellis Ross, aby zwróciły szczególną uwagę na delikatne końce włosów.

- Końcówki są najdelikatniejszą i najbardziej przesuszoną częścią twoich pasm. Dodatkowe nawilżenie i wzmocnienie za pomocą odżywek i masek o bogatej konsystencji zminimalizuje dalsze uszkodzenia - wyjaśnia. Włączenie zabiegów nawilżających do codziennej pielęgnacji to kolejny krok na drodze do pięknych, długich włosów.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje