Reklama

Reklama

Twarz bez zmarszczek w każdym wieku

To nie wiek decyduje o twoim wyglądzie. Możesz jak najdłużej cieszyć się gładką i młodą twarzą. Poznaj pielęgnację skóry, dzięki której opóźnisz jej starzenie się.

30+ Zapobiegaj drobnym zmarszczkom mimicznym

Reklama

Przede wszystkim staraj się nie dopuścić do wysuszenia skóry. Jeśli skórze brakuje wilgoci, wiotczeje i mogą pojawić się zmarszczki. Drugim ich sprawcą jest słońce. Gdy nie chronisz skóry filtrami UV, dochodzi do jej fotostarzenia. Na dzień stosuj krem nawilżający, a na noc odżywczy. Zwróć uwagę, by krem dzienny miał filtry SPF10 lub SPF15.

Przywróć skórze prawidłowe napięcie. Jeśli zauważyłaś delikatne rysy w zewnętrznych kącikach oczu czy na czole, stosuj preparat wygładzający zmarszczki mimiczne (są w seriach dla kobiet w wieku 30 lat i 30+). Kremy zawierają m.in. kwas hialuronowy, peptydy i kolagen, który zmniejsza mikronapięcia skóry.

Zapobiegaj pogłębianiu się zmarszczek. Najbardziej podatna na "utrwalenie się" zmarszczek jest cera wrażliwa i sucha. Jeśli taką masz, krem przeciwzmarszczkowy aplikuj 2-3 razy dziennie.

Wpływ mimiki na twarz. Uśmiechasz się, mrugasz powiekami, marszczysz czoło - w ten sposób wyrażasz emocje. Na tę mimikę pracuje 40 mięśni twarzy, które kurczą się 30 tys. razy dziennie.

Z wiekiem skurcze zostawiają ślady w postaci mikronapięć skóry - to załamania, zwane zmarszczkami mimicznymi.

40+ Wygładzaj widoczne zmarszczki

• Wzmacniaj dojrzałą cerę

Po 40. naskórek wolniej się regeneruje. Nadal wyglądasz młodo i atrakcyjnie, ale naturalny proces starzenia się skóry przyspiesza. Oto profilaktyka dla ciebie.

Stosuj krem przeciwzmarszczkowy. Wybierz preparat przeznaczony dla dojrzałej cery. Zawiera on aktywne składniki, m.in. witaminy C i E, które zwalczają działanie wolnych rodników ( te cząsteczki niszczą włókna kolagenowe i elastyny) oraz falocynę, koenzym Q10, retinol, substancje wspomagające odnowę naskórka i wzmacniające osłabione włókna kolagenu i elastyny.

Kosmetyku przeciwzmarszczkowego używaj na dzień i osobnego na noc. Nie obawiaj się, że są to kremy zbyt ciężkie. Nowoczesne preparaty odmładzające, nawet jeśli sprawiają wrażenie gęstych i tłustych emulsji ( maja konsystencję "woda w oleju"), szybko się wchłaniają i nie pozostawiają lepkiej skóry.

Nie dopuśc do odwodnienia skóry. Najbardziej narażony na wysuszenie jest cienki naskórek wokół oczu. Wklepuj przeciwzmarszczkowy krem pod oczy. Możesz używać tego samego kosmetyku, który stosujesz do twarzy - gdy skóra dobrze go toleruje.

Wpływ hormonów na skórę. Hormony przez całe nasze życie mają wpływ na skórę. Tuż przed miesiączką ( gdy spada poziom progesteronu) cera jest gorzej nawilżona. A około 45. roku życia w organizmie zaczyna obniżać się ilość żeńskich hormonów, estrogenów i progesteronu. Ich niedobór powoduje osłabienie elastyczności skory. Na twarzy mogą pojawić się widoczne zmarszczki, zwane chronologicznymi.

Dowiedz się więcej na temat: substancje | preparat | skóra | zmarszczki | krem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje