Twarz bez zmarszczek w każdym wieku

To nie wiek decyduje o twoim wyglądzie. Możesz jak najdłużej cieszyć się gładką i młodą twarzą. Poznaj pielęgnację skóry, dzięki której opóźnisz jej starzenie się.

O zmarszczkach warto pomyśleć jeszcze przed trzydziestką
O zmarszczkach warto pomyśleć jeszcze przed trzydziestką

Przede wszystkim staraj się nie dopuścić do wysuszenia skóry. Jeśli skórze brakuje wilgoci, wiotczeje i mogą pojawić się zmarszczki. Drugim ich sprawcą jest słońce. Gdy nie chronisz skóry filtrami UV, dochodzi do jej fotostarzenia. Na dzień stosuj krem nawilżający, a na noc odżywczy. Zwróć uwagę, by krem dzienny miał filtry SPF10 lub SPF15.

Przywróć skórze prawidłowe napięcie. Jeśli zauważyłaś delikatne rysy w zewnętrznych kącikach oczu czy na czole, stosuj preparat wygładzający zmarszczki mimiczne (są w seriach dla kobiet w wieku 30 lat i 30+). Kremy zawierają m.in. kwas hialuronowy, peptydy i kolagen, który zmniejsza mikronapięcia skóry.

Zapobiegaj pogłębianiu się zmarszczek. Najbardziej podatna na "utrwalenie się" zmarszczek jest cera wrażliwa i sucha. Jeśli taką masz, krem przeciwzmarszczkowy aplikuj 2-3 razy dziennie.

Wpływ mimiki na twarz. Uśmiechasz się, mrugasz powiekami, marszczysz czoło - w ten sposób wyrażasz emocje. Na tę mimikę pracuje 40 mięśni twarzy, które kurczą się 30 tys. razy dziennie.

Z wiekiem skurcze zostawiają ślady w postaci mikronapięć skóry - to załamania, zwane zmarszczkami mimicznymi.

40+ Wygładzaj widoczne zmarszczki

• Wzmacniaj dojrzałą cerę

Po 40. naskórek wolniej się regeneruje. Nadal wyglądasz młodo i atrakcyjnie, ale naturalny proces starzenia się skóry przyspiesza. Oto profilaktyka dla ciebie.

Kosmetyku przeciwzmarszczkowego używaj na dzień i osobnego na noc. Nie obawiaj się, że są to kremy zbyt ciężkie. Nowoczesne preparaty odmładzające, nawet jeśli sprawiają wrażenie gęstych i tłustych emulsji ( maja konsystencję "woda w oleju"), szybko się wchłaniają i nie pozostawiają lepkiej skóry.

Wpływ hormonów na skórę. Hormony przez całe nasze życie mają wpływ na skórę. Tuż przed miesiączką ( gdy spada poziom progesteronu) cera jest gorzej nawilżona. A około 45. roku życia w organizmie zaczyna obniżać się ilość żeńskich hormonów, estrogenów i progesteronu. Ich niedobór powoduje osłabienie elastyczności skory. Na twarzy mogą pojawić się widoczne zmarszczki, zwane chronologicznymi.

To nie wiek decyduje o twoim wyglądzie
INTERIA.PL

Gdy skóra jest już zwiotczała, matowa, poratuj ją kremem liftingującym. Używaj "liftu" na dzień i na noc. To mocniej działający krem przeciwzmarszczkowy, który wygładza płytkie i głębokie załamania na powierzchni naskórka. Hamuje też pojawienie się zmarszczek zaprogramowanych przez nasze geny, gdyż jego składniki wnikają głębiej, aż do skóry właściwej. Kremy liftingujące wzbogacone są m.in. silnie nawilżającym tzw. usieciowanym kwasem hialuronowym i pobudzającym odnowę komórek retinolem.

• Wypełniaj płytkie bruzdy

Jeśli np. w kącikach oczu widoczne są kurze łapki, a na twarzy pojawiły się (tzw. bruzdy nosowo-wargowe), wygładzaj je preparatem "prasującym" zmarszczki. Aplikuj wypełniacz miejscowo w zmarszczkę. To serum zawiera skoncentrowane substancje napinające i ujędrniające skórę, m.in. adenozynę (podobna do naturalnej substancji, która tworzy DNA skóry), peptydy i oligosacharydy.

Kosmetyk w tubce z aplikatorem stosuj na zmarszczkę pod krem dzienny lub nocny.

50+ Spłycaj głębokie zmarszczki i bruzdy

• Zapobiegaj wiotczeniu skóry

W skórze zmniejsza się ilość kolagenu (o ok. 30 proc.), staje się ona cienka i wiotka. Gruczoły łojowe wydzielają mniej tłuszczu, co objawia się odwodnieniem naskórka. Oto profilaktyka dla ciebie.

Wzmacniaj i chroń skórę. Stosuj na dzień krem regenerujący, mocno ujędrniający i nawilżający. Krem dzienny dla kobiet w tym wieku składem zbliżony jest do kremu nocnego. Dzięki czemu skórze przez cały czas dostarczany jest budulec, m.in. skoncentrowany kwas hialuronowy, witaminy C, E i retinol (witamina A), które ją chronią przed dalszym osłabieniem.

• Napinaj i ujędrniaj skórę

Na noc wklep krem regenerujący lub sięgnij, zwłaszcza po 55. roku życia po nowatorski preparat liftingujący, zwany lipofilling, który poprawia objętość tkanek. Stosuj lipofilling na noc. Kosmetyk zawiera w składzie m.in. peptydy, ekstrakt z botanicznej żywicy, substancje zwiększające grubość tkanek skóry właściwej oraz objętość komórek tłuszczowych w naskórku.

• Modeluj rysy twarzy

Zauważyłaś, że skóra w okolicach żuchwy i podbródka zaczyna wiotczeć. Owal twarzy traci krągły kształt. Używaj kremu modelującego owal. Preparat wzmacnia włókna podporowe skóry i zapobiega jej wiotczeniu. Zawiera składniki, m.in proteiny roślinne, Pro-xylane, które poprawiają gęstość skóry. Krem wmasuj w twarz, uciskając ją kostkami palców - od środka brody w górę; szyję - od góry w dół.

• Wpływ grawitacji na owal

Obserwujesz, że skóra jest coraz bardziej wiotka i mniej sprężysta. Osłabione włókna podporowe rozciągają się pod wpływem przyciągania ziemskiego. Policzki stają się mniej wypukłe, owal twarzy mniej wyraźny, a skóra na szyi opada. Pojawiają się zmarszczki pionowe, zwane grawitacyjnymi.

Świat kobiety
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas