Reklama

Reklama

Ujędrniający masaż twarzy

Wystarczy 10 minut dziennie przeznaczyć na masowanie twarzy. Efekt - ładnie napięta skóra i młodszy wygląd!

Delikatne głaskanie


- Rób je za pomocą palców wskazujących, środkowych i serdecznych obu dłoni. Twoje ruchy powinny być łagodne, powolne i ciągłe.

Zacznij od brody i kieruj się do góry, przez policzki, do skroni. Skronie głaszcz kolistymi ruchami. Powtórz to 5-7 razy.

- Potem masuj okolice oczu. Kolistymi ruchami od kącika wewnętrznego oka, wzdłuż brwi, przez kącik zewnętrzny, do kącika wewnętrznego. Powtórz 6-8 razy. Na koniec przyłóż palce serdeczne do wewnętrznych kącików oczu i wykonaj 10 uciśnięć. Staraj się nie naciągać skóry, w tych okolicach jest ona cieńsza.

Reklama

Subtelne uciskanie

- Delikatnie uciskaj skórę palcami wskazującymi i środkowymi. Ucisk utrzymuj przez ok. 3 sekundy.

- Przyłóż palce do czoła nad brwiami i zacznij wykonywać masaż za pomocą spiralnych uciskających ruchów w kierunku zewnętrznym. Powtórz 10 razy.

- Subtelnie uciskając i wolno licząc do trzech, masuj kolistymi ruchami policzki od nosa na zewnątrz. Nos wzdłuż i wokół skrzydełek. Usta wokół, brodę w górę i dół. Wykonaj to wszystko 8-10 razy.

Oklepywanie

- Złączonymi palcami wskazującymi, serdecznymi i środkowymi, a potem wewnętrzną stroną dłoni delikatnie oklepuj twarz i szyję.

- Zacznij od tyłu szyi i delikatnymi, okrężnymi ruchami przesuwaj się w górę, w kierunku głowy. Z przodu szyi - zacznij masaż od obojczyka i oklepuj palcami w górę w kierunku brody. Powtórz to 8-10 razy.

- Potem oklepuj podbródek, przesuwając dłonie ukośnymi ruchami od środka szyi w kierunku uszu. Na koniec oklepuj dłońmi twarz wzdłuż żuchwy aż do skroni 8 razy.


Świat kobiety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy