Reklama

Reklama

Wakacyjna fryzura

Z myślą o dziewczynach obdarzonych duszami romantyczki, prezentujemy fryzury wakacyjne odpowiadające takiemu typowi charakteru.

Jak wyczarować na swoich włosach fryzurę romantyczną? Jakie zastosować kosmetyki? Czym modelować, a czym utrwalać włosy i jakich ozdób użyć, aby nadać pasmom niesamowitego, a nawet wręcz urzekającego męskie serca wyglądu?

Wakacyjne fryzury dla włosów długich i półdługich

Wakacyjne fryzury dla stylu romantycznego przeznaczone są z reguły dla włosów sięgających co najmniej do linii ramion. To właśnie na tego rodzaju kosmykach najłatwiej jest uzyskać bajecznie wyglądające fale, czy też ułożyć fryzurę, której bazę stanowić będzie romantycznie zawinięty, dziewczęcy koczek.

Wprost z morza?

Fryzury w stylu lekkiej i zwiewnej fali stanowią z całą pewnością jedno z najbardziej pożądanych, wakacyjnych uczesań. Są one bowiem zarówno eteryczne, dziewczęce jak i w 100% romantyczne. Co najistotniejsze, ich wykonanie możliwe jest na kilka sposobów. Chyba najbardziej znanym z nich jest użycie klasycznych wałków. Aby nadać więc swoim włosom wyglądu lekko poskręcanego, powinnaś użyć grubych wałków, które nałożysz na świeżo umyte i wciąż mokre włosy. Co do zasady zastosowania wałków to pamiętaj, że im większa średnica wałka, tym look bardziej "luźny", a tym samym o wiele mniej poskręcany.

Reklama

Jeśli jednak nie masz ochoty stosować tego rodzaju rozwiązania to zawsze możesz pokusić się o wymodelowanie swoich pasm za pomocą okrągłej szczotki, na którą będziesz po prostu nawijała swoje kosmyki. Kiedy włosy uzyskają już efekt lekkiego poskręcania, wówczas powinnaś utrwalić je przy pomocy kosmetyku stylizacyjnego. Oczywiście najbardziej polecanym rozwiązaniem jest zastosowanie klasycznego lakieru do włosów.

Latem możesz sobie pozwolić na wpięcia we włosy dodatkowych ozdób. W przypadku rozmarzonych fal, godne polecenia są zwłaszcza opaski, złożone z dwóch lub trzech, cienkich, połączonych ze sobą drucików. Dobrze, jeśli taka przepaska jest dodatkowo zdobiona aplikacjami pod postacią, na przykład, subtelnych i pięknie połyskujących dżecików.

Poza tym - aby nadać włosom niesamowitego efektu lśnienia - fryzjerzy Kliniki Handsome Men radzą zastosowanie różnego rodzaju kosmetyków nabłyszczających, na przykład sprayu wzbogaconego subtelnymi, świecącymi drobinkami. Równie dobrze jednak możesz pokusić się o użycie lakieru do włosów z dodatkiem brokatu, jednak w tym przypadku zwróć uwagę na to, czy aby efekt nie będzie zbyt przesadzony. Delikatny błysk we włosach jest jak najbardziej pożądanym elementem, jednak przesadne "świecenie się pasm" już niekoniecznie...

Warkocze, warkoczyki...

Klasyczny warkocz to fryzura uniwersalna i ponadczasowa. Świetnie prezentuje się ona tak na włosach półdługich jak i długich, i bez różnicy, czy twoje kosmyki charakteryzują się strukturą cienką, czy może są włosami grubymi, a nawet nieco puszącymi się. Warkocz sprawdzi się w roli wakacyjnej fryzury na imprezę.

Fryzurą zarówno romantyczną, jak i niezwykle modną, są więc między innymi "ślimaczki". Do ich wykonania potrzebowała będziesz przede wszystkim dwóch cienkich gumek do włosów, a poza tym zdobionych spinek w rodzaju wsuwek oraz kosmetyku utrwalającego efekt ułożenia, w tym przykładowo lakieru do włosów. A jak wyczarować na swoich kosmykach romantyczne i ultra modne "ślimaczki"? Po umyciu włosów i dokładnym rozczesaniu pasm, zrób równy przedziałek na samym środku głowy. Na każdym boku głowy, z wydzielonych uprzednio pasm, zrób klasyczny "koński ogon". Teraz luźno opadającą część włosów zapleć w warkocze. Nie zawiązuj końcówek włosów. Całą konstrukcję warkoczyka zakręć wokół podstawy, którą tworzyć będzie gumka. Zakończenie "ślimaczka" przypnij dokładnie zdobionymi spinkami - wsuwkami. Całość utrwal przy pomocy lakieru do stylizacji pasm. Jeśli chcesz nadać swoim włosom jeszcze bardzo romantycznego wydźwięku, to zdobione spinki możesz również powpinać dookoła każdego z tak zrobionych "ślimaczków".

Zwolenniczkom romantycznego stylu plecionego, proponujemy podobną co "ślimaczki" wersję uczesania, jednak przeznaczoną już zdecydowanie dla potrzeb włosów długich. "Baranie rogi", bo taką właśnie nazwę posiada ten model fryzury, są swego rodzaju wariacją na punkcie "ślimaczków". W celu ich wykonania również podziel włosy na dwie, równe części, a następnie zwiąż je dokładnie za pomocą cienkich gumek do włosów. Teraz zapleć z pasm warkocze. Następnie - zamiast zawijając warkocz wokół podstawy - podwiń go po prostu do góry tworząc tym samym coś w rodzaju "baraniego rogu". Końcówki tak ułożonej fryzury zepnij ze sobą przy pomocy klasycznych spinek w rodzaju wsuwek i... gotowe! Oczywiście w celu utrwalenia wieczornej fryzury i wakacyjnego designu zaleca się spryskanie kosmyków odrobiną produktu wykazującego właściwości silnie utrwalające. Poza tym - w przypadku uczesań w rodzaju warkoczy - warto nadać włosom blasku i dodatkowego charakteru, posypując fryzurę choćby odrobinę sypkiego brokatu. Ważne jest jednak to, aby kolor wybranego brokatu dokładnie współgrał z kolorem kreacji.

Handsome Men

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: fryzury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje