Reklama

Warkocze są glamour

To prawdziwy awans: w tym sezonie sploty ze skansenu trafiły na światowe salony. Ich wdzięk doceniły gwiazdy. Teraz kolej na ciebie!

Kiedy kilka lat temu Sienna Miller oplatała głowę koroną, traktowano to jako eksperyment czy chwilowy kaprys gwiazdy (okazało się zresztą, że lubi warkocze do dziś). Potem warkoczyki i fantazyjne upięcia coraz częściej i śmielej zaczęły pojawiać się na wybiegach światowych pokazów mody. Ozdabiały głowy modelek przy nieco szalonych kolekcjach marki L.A.M.B., dla której projektuje Gwen Stefani, ale i na pokazach szacownych domów mody jak Valentino czy Givenchy. W tym roku rozmaite upięcia i fryzury inspirowane warkoczami są prawdziwym hitem. Pojawiły się we wszelkich możliwych odmianach: jako warkocze proste, francuskie (czyli kłosy), wieńce, a także cienkie "afrykańskie" niteczki. Nikomu już nie kojarzą się z fryzurą małej dziewczynki czy tancerki z Mazowsza. Raczej z gwiazdami, które na wielkich galach starają się olśnić wymyślnymi kompozycjami z prostych - pozornie - splotów. Nie bez powodu: jest w tych fryzurach coś niewinnego, ale w połączeniu z makijażem stają się bardzo seksowne. Zaplatajmy więc i nośmy warkocze. Choćby jeden - jako opaskę nad czołem!

Reklama

Pokazać blask


Sienna Miller (29) doskonale wie, że jaśniejsze końce włosów splecione nad czołem dodają twarzy promiennego blasku.

Skrzyżowane


Jeśli nie masz długich włosów, podobnie jak Marion Cotillard (36), możesz zapleść nad uszami dwa krótkie "mysie ogonki" i skrzyżować je na środku głowy. Całość zamocuj wsuwkami.

Od niechcenia


Warkoczyk oplatający głowę Nicole Richie (30) idealnie ilustruje trend, który nakazuje fryzurę starannie zaplanować, ale ułożyć nonszalancko.

W rytmie flamenco


Do ciasnego warkocza Penelope Cruz (37) dodała dopinane pasma włosów, aby fryzura wyglądała okazalej. Dobry pomysł!

Strukturalny


Dobierany warkocz jak u Drew Barrymore (36) możesz zrobić nawet z dość krótkich włosów. Dobrze, jeśli utrwalisz je lakierem.

Złoty koszyczek


To wersja dla naprawdę wprawnych rąk. Warkocze na głowie Amber Heard (26) zaplecione są w misterny "koszyczek".

Na ukos


Warkocze można pleść w każdym kierunku, a nawet w kilku naraz. Anne Hathaway (29) wybrała wersję na skos.

(D.M.)

Show
Dowiedz się więcej na temat: fryzury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy