Reklama

Reklama

Wielki powrót hula-hop

Hula-hop - słynna zabawka z dziecięcych lat, powraca. Jednak tym razem więcej frajdy i korzyści będzie przynosić dorosłym, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek.

Hula-hop to doskonała forma ćwiczeń - kiedyś zabawa dzieci, dziś inspiracja dla instruktorów fitness, którzy popularne kółko włączają do programów treningowych.

Ćwicz jak Beyonce

Ćwiczenia z hula-hop to pełny trening całego ciała, który doskonale wpływa na każdy kłopotliwy centymetr kobiecej sylwetki. Oczywiście współczesne hula-hop znacznie różni się od tradycyjnego, plastikowego koła. Hula-hoop jest większe od popularnej zabawki i cięższe, dzięki czemu mniej spada i podnosi efektywność ćwiczeń. Do grona wielkich fanek nowej metody fitness należą m.in. Michelle Obama, Beyonce i Liv Tyler.

Reklama

Ćwiczenia czy medytacja

Kelly Strycker dyrektor Chicago Hoop Dance przyznaje, że poza treningiem całego ciała, kręcenie hula-hoop można traktować również jako swego rodzaju medytację. Specjalistka porównuje ćwiczenia z kółkiem do jogi czy Chi-gong.

- Ćwiczenia z hula-hop zyskują na popularności nie tylko ze względu na swoją efektywność, ale również fakt, że ruchy są dla nas bardzo naturalne - wyjaśnia Strycker.

Nawet 600 kalorii

Dr. Cedric X. Bryant, szef działu naukowego z American Council on Exercise (ACE), powołując się na przeprowadzone przez ACE w 2011 roku badania, wskazał, że w trakcie godzinnego treningu z hula-hop można spalić nawet 600 kalorii.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje