Reklama

Reklama

Wiosenny zawrót głowy: Modne fryzury na nowy sezon

Zamiast poddać się zimowej hibernacji, pozwólmy sobie na odrobinę szaleństwa i odświeżmy wizerunek przed rozpoczęciem nowego sezonu. Wiosną szczególnie modne będą ciepłe odcienie, wpięte we włosy kwiaty i krótkie zadziorne fryzury.

Najlepszym sposobem na wiosenną metamorfozę jest, jak przekonują eksperci, zmiana fryzury lub przynajmniej delikatna jej modyfikacja, która doda nam animuszu i odświeży wygląd. Clayton Hawkins, fryzjerka gwiazd odpowiedzialna za uczesania m.in. Laury Harrier i Elizabeth Olsen, przepowiadając najmodniejsze trendy na wiosnę, zwraca uwagę na intrygującą tendencję powrotu do fryzur i akcesoriów do włosów modnych przed laty. Najbardziej pożądany look zbliżającego się sezonu to ten inspirowany przeszłością - przekonuje.

Umieść we włosach kwiaty

Reklama

Choć wśród pojawiających się w ostatnim czasie na wybiegach dodatków do włosów królowały fantazyjne opaski i masywne spinki, Hawkins sugeruje nam zwrócić się ku wiosennej klasyce. 

"Najmodniejszym (i najtańszym!) dodatkiem do włosów, który warto nosić tej wiosny, są naturalne kwiaty. Zamiast jednak starać się odtworzyć kwiatową koronę noszoną przez uczestniczki festiwalu Coachella w okolicach 2013 roku, czerp inspiracje z wizerunku Drew Barrymore z lat 90. Sięgnij po kilka ulubionych kwiatów i przypnij je wsuwką odpowiadającą kolorowi twoich włosów" - instruuje stylistka fryzur.

Doceń ciepłe odcienie

Na przestrzeni lat szczególnie dużą popularnością cieszyły się zimne, popielate kolory włosów. W ciągu ostatnich kilku miesięcy nastąpiła jednak gwałtowna zmiana. "Maślane odcienie blondu i kasztanowe tony, które za młodu uwielbiała Sophia Loren pojawiają się teraz wszędzie. I nic w tym dziwnego, bo komplementują większość odcieni skóry, w przeciwieństwie do chłodnych barw, które pasują nielicznym" - wyjaśnia Hawkins. I dodaje, że ciepłe, karmelowe kolory prezentują się naturalnie i dziewczęco, dlatego sprawdzą się zwłaszcza w sezonie wiosennoletnim.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje