Reklama

Reklama

Włosy w centrum uwagi

Każda z nas chce mieć piękne włosy i prawie każda boryka się z pytaniem jak doprowadzić je do wymarzonego stanu. Nie istnieje jedna recepta, ale z pewnością podstawę stanowią codzienne czynności pielęgnacyjne. Prosta sprawa? Przekonajmy się!

Nasze włosy, podobnie jak skóra czy paznokcie potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Piękne i zadbane są marzeniem każdej kobiety. Nie istnieje jednak uniwersalna metoda pielęgnacji przeznaczona dla wszystkich. Kurację należy dostosować do grubości, struktury oraz kondycji włosów. Włosy właściwie i systematycznie pielęgnowane będą zdrowe, lśniące i sprawią, że poczujesz się piękną i wyjątkową kobietą.

Reklama

Jakie są twoje włosy?

Od czego zacząć poszukiwanie produktów właściwych do poprawy kondycji twoich włosów? Przyjrzyj się swoim włosom i odpowiedz na pytanie jakie są? Proste czy kręcone, grube czy cienkie, czy są po zabiegach chemicznych, jeśli tak, to jakich. Jeżeli masz z tym problem, zwróć się do wykwalifikowanego fryzjera stylisty, który określi rodzaj i strukturę włosów. Właściwie dobrana pielęgnacja przynosi zaskakujące efekty. Podstawowym jej elementem jest mycie włosów. Zbyt często zapominamy o właściwym wykonywaniu tej czynności, uważamy ją za błahą i banalną, myjemy szybko i niedokładnie pomijając istotne zasady jej wykonywania. W takich przypadkach produkty nawet najlepszej jakości nie zdają egzaminu i nagle odstawiamy je na półkę z myślą o nieudanym zakupie, często za wysoką cenę.

Mycie włosów ma na celu dokładne usunięcie zanieczyszczeń, brudu, pozostałości środków do stylizacji oraz sebum wytwarzanego przez gruczoły łojowe. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu, środki pielęgnacyjne mają możliwość lepszego wchłaniania się we włosy.

Mycie to nie błahostka

Głowę myjemy tak często, jak to konieczne, nawet codziennie w przypadku włosów mocno przetłuszczających się, używając produktów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji. Częste mycie włosom nie szkodzi, przeciwnie, czyste wyglądają efektowniej. Musisz jednak pamiętać o podstawowych zasadach. Przede wszystkim nie nakładaj szamponu bezpośrednio na głowę. O tym, ile go użyjesz, decyduje długość i gęstość włosów oraz stopień ich zabrudzenia. Przed przystąpieniem do zabiegu przygotuj w pojemniku właściwą ilość szamponu rozcieńczonego z wodą, rozczesz włosy, zmocz dokładnie i rozprowadź wcześniej przygotowaną mieszankę równomiernie na włosach, wykonaj masaż opuszkami palców wykonując płynne, delikatne, koliste ruchy. Nie ma mowy o drapaniu bądź myciu paznokciami, które niekorzystnie wpływa na skórę naszej głowy. Czynność mycia powtórz dwa razy. Za pierwszym razem w przypadku włosów mocno zabrudzonych szampon się nie zapieni.

Dowiedz się więcej na temat: wody | mycie | włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje