Zabiegi w gabinecie: Hydradermie

Głęboko nawilżona cera, zredukowane zmarszczki, uregulowana praca gruczołów skórnych, poprawiony owal twarzy - to efekty jakie daje precyzyjny dobór preparatów kosmetycznych i działanie mikroprądów w zabiegu Hydradermie.

article cover
ThetaXstock

- Zabieg rozpoczynamy od badania skóry klientki i preparaty dobieramy indywidualnie, w zależności od potrzeb - mówi kosmetyczka Monika Niewiara z gabinetu Sakura Dance&Beauty w Krakowie - dzięki temu możemy działać precyzyjnie. Okolice oczu, twarz i szyja wymagają innej pielęgnacji. Dobieramy również preparaty, które pomagają rozwiązać problemy na konkretnych obszarach skóry np. przebarwienia, rozszerzone naczynka. U jednej klientki możemy zastosować kilka różnych preparatów w zależności od jej stanu. To doskonałe rozwiązanie np. dla cery mieszanej. - dodaje.

Jonoforeza - zwiększona skuteczność

Pierwszym etapem zabiegu jest demakijaż i peeling, który ułatwia składnikom wchłanianie się. Następnie kosmetyczka nakłada na skórę żele dopasowane indywidualnie w zależności od potrzeb skóry.

Aby wzmocnić działanie aktywnych czynników pochodzenia roślinnego, wykonywany jest masaż elektrodami, przy użyciu urządzenia Hydraderm. Dzięki zastosowaniu mikroprądów o niskiej częstotliwości składniki lepiej wnikają w skórę, pobudzane jest też mikrokrążenie i praca mięśni twarzy. Delikatny masaż jest wykonywany przy pomocy elektrod wałeczkowej i kuleczkowej. Przepływ mikroprądów jest niemal niewyczuwalny, jednak w razie dyskomfortu kosmetyczka zmniejsza natężenie prądu.

Metoda jest sprawdzona i bezpieczna, firma Guinot wprowadziła ten zabieg już w 1965 roku od tego czasu ciągle go udoskonala. - Ja wykonuję ten zabieg już od 10 lat uzyskując doskonałe efekty - mówi Monika Niewiara.

- Po masażu z użyciem mikroprądów o niskiej częstotliwości, można wykonać oczyszczanie, oczywiście jeżeli jest taka potrzeba. To dobry moment na pozbycie się zaskórników ponieważ kolejny etap będzie miał działanie odkażające, a do końca zabiegu skóra zdąży się uspokoić - zaleca Monika Niewiara.

Dotlenianie - aby skóra mogła oddychać

Kolejny etap to nałożenie emulsji dotleniającej i masaż przy użyciu prądów o wysokiej częstotliwości. Dzięki użyciu mikroprądów zawarty w emulsji nieaktywny tlen zamienia się w ozon, który działa bakteriobójczo i odmładzająco, powodując lepsze ukrwienie skóry i tkanek głębiej położonych oraz usuwając toksyny. Po fazie dotleniania nakładane jest serum - również dopasowane do potrzeb poszczególnych obszarów skóry.

Twarz pięknie wymodelowana

Masaż na kremie modelującym jest wykonywany manualnie. Dzięki temu nie tylko przywraca skórze równowagę i odpowiednie napięcie, ale ma także działanie relaksacyjne. Krem modelujący zwiera między innymi: kolagen morski i chitynę.

Zabieg kończy maska - jak w poprzednich etapach - indywidualnie dopasowana do potrzeb skóry. Cały zabieg trwa 75 minut.

- Po zabiegu omawiam z każdą klientką, jak powinna wyglądać dalsza pielęgnacja jej cery. Rekomenduję też odpowiednie kosmetyki - dodaje Monika Niewiara z Sakura Dance&Beauty w Krakowie.

Dla kogo jest ten zabieg?

Ponieważ preparaty są dobierane dla każdej osoby indywidualnie, Hyrmadermie może być stosowany dla wszystkich typów cery. Będzie odpowiedni zarówno dla osób, które mają cerę tłustą, jak i dla tych, które chcą zredukować zmarszczki. Zabieg przywraca odpowiednie nawilżenie, redukuje zmarszczki, rewitalizuje i ożywia skórę , poprawia kontur twarzy, wpływa na proces seboregulacji, normalizuje pracę gruczołów skóry.

Przeciwwskazania

Ze względu na użycie mikroprądów z zabiegu nie mogą korzystać osoby, które mają w ciele metalowe wypełnienia (np. rozrusznik serca). Przeciwwskazaniem jest także epilepsja, egzema, stany zapalne nerwów twarzy oraz stosowanie retinolu. - W przypadku osób, które mają problemy z tarczycą zabieg jest wykonywany z pominięciem szyi - informuje Monika Niewiara.

Stosowanie

Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji, zabieg powinno się stosować raz na trzy miesiące.

Dla uzyskania spektakularnych efektów warto zastosować serię trzech zabiegów wykonanych w ciągu miesiąca.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas