Reklama

Reklama

Zachowaj młodość spojrzenia!

Oczy jak gwiazdy - każda z nas chciałaby je mieć. Jednak tylko od nas samych zależy, jak długo będziemy cieszyć się wypoczętymi, otoczonymi gładką skórą oczami. Dlatego zacznij działać już dziś!

Skóra w okolicach oczu jest kilkakrotnie cieńsza niż w innych partiach twarzy, dlatego wymaga specjalnych preparatów do pielęgnacji. Powinnaś używać tylko takich kosmetyków, które zostały przebadane pod względem okulistycznym. Takie kremy są droższe, warto jednak w nie zainwestować - najlepiej już po 25. roku życia!. Taki wydatek ci się opłaci, gdyż kremy i żele pod oczy skutecznie przeciwdziałają starzeniu się skóry w tych okolicach.

Reklama

Nawilżaj, rozjaśniaj i odżywiaj
Wiadomo przecież, że zmarszczki pod oczami są najbardziej widoczne, i najszybciej zdradzą one twój wiek. Odpowiedni kosmetyk natomiast optymalnie nawilży delikatną skórę, rozjaśni cienie, odżywi i ochroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Tak wyglądają podstawowe efekty stosowania dobrych kremów.

Niektóre preparaty zostały jednak stworzone do zadań specjalnych. Jaka jest ich rola?

Przede wszystkim, wiele firm postawiło na żele, które zlikwidują obrzęki, sińce i zaczerwienienia pod oczami. Jeszcze inne kosmetyki przeznaczone są do regeneracji skóry, na której pojawiły się już pierwsze zmarszczki. Kosmetyki musimy dobrać zatem do potrzeb naszej skóry.

Żele i kremy można wklepywać rano i wieczorem. Warto jednak pamiętać, że żele lepiej niż kremy nadają się pod makijaż - nie dość, że szybciej się wchłaniają, to jeszcze nie zostawiają tłustej powłoki na skórze. Musimy jednak pamiętać, by wklepać naprawdę niewielką ilość kosmetyku.

Dowiedz się więcej na temat: kosmetyki | zmarszczki | skóra | młodość | oczy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje