Reklama

Zadbaj o higienę intymną

Wystarczy sięgnąć po odpowiednie preparaty, a nawet w największe upały będziesz czuła się niezwykle świeżo i komfortowo. I to przez cały dzień!

Płyny i żele

Zapewnią miejscom intymnym nie tylko należytą czystość. Nie naruszą kwasowego płaszcza ochronnego, który stanowi barierę przeciwko szkodliwym wirusom i bakteriom.

Reklama

  •   Preparaty te mają odczyn pH równy 5 lub 5,5 czyli zbliżony do naturalnego. Ich podstawowym składnikiem są delikatne substancje myjące, m.in. z wyciągów roślinnych. W ich recepturach pojawiają się też składniki kojące podrażnienia (aloes, rumianek). Także działające antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie (bisabolol, alantoina).
  •   Dzięki zawartości ziół o różnym działaniu z powodzeniem można dopasować je do konkretnego problemu, a nawet wieku. Płyny z nagietkiem przeznaczone są dla kobiet dojrzałych (regulują pracę śluzówki i zapobiegają nadmiernej suchości miejsc intymnych). Na otarcia i podrażnienia najlepsze są te z mniszkiem lekarskim, macierzanka działa przeciwgrzybicznie, a szałwia antybakteryjnie.

Chusteczki i wkładki

Są praktyczne i bardzo wygodne w użyciu.

  •  Chusteczki pozwalają szybko i skutecznie się odświeżyć. Zarówno w pracy, jak na turystycznym szlaku podczas urlopu. I wtedy, kiedy nie ma warunków do dokładniejszej higieny (gdy nie ma dostępu do wody). Dlatego warto zawsze mieć je w torebce i używać, kiedy przestajesz czuć się komfortowo. Zapobiegają bowiem pojawieniu się nieprzyjemnego zapachu. Nasączone są delikatnymi substancjami myjącymi i pielęgnującymi skórę, np. wyciągiem z nagietka. Ważnym składnikiem jest również kwas mlekowy, który przyspiesza odnowę naskórka i pomaga utrzymać fizjologiczne pH skóry.
  •  Wkładki chronią bieliznę przed zabrudzeniem. Ale nie tylko. Zapewniają uczucie świeżości. Dlatego ich noszenie powinno stać się codziennym nawykiem. Wybieraj te tzw. oddychające i jak najmniej perfumowane. Warto też dobrać je do rodzaju bielizny, którą nosisz. Jeśli czeka cię długa podróż, zdecyduj się na nieco grubsze. Są bardziej chłonne, nie będziesz więc musiała ich zmieniać aż do wieczora.
Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: higiena intymna | zdrowie | kosmetyki | żel do higieny intymnej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy