Reklama

Reklama

Zadbaj o włosy w zgodzie z naturą

Zanim modne stały się skomplikowane zabiegi kosmetyczne, kobiety szukały naturalnych rozwiązań z zakresu pielęgnacji włosów. Warto i dziś szukać drogocennych składników nie tylko w gotowych preparatach, ale i w naszych kuchniach i spiżarniach.

Mimo że branża kosmetyczna na przestrzeni ostatnich lat znacznie się rozwinęła, korzystając z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, w kwestii uzdrawiania cery czy włosów natura wciąż ma nam wiele do zaoferowania. Suche, łamliwe końcówki? Łuszcząca się skóra głowy? Remedium na niemal wszystkie związane ze złą kondycją włosów bolączki z łatwością można znaleźć w ogrodzie, lesie lub na łące.

Reklama

Eksperci od lat przekonują o zbawiennym wpływie kokosa na kondycję włosów. Miąższ kokosowy to bowiem jeden z najsilniejszych naturalnych środków zmiękczających. Wypełniony niezbędnymi kwasami tłuszczowymi i witaminami, pomaga wygładzić łuski włosów, dodając fryzurze niewiarygodnej miękkości. Ale to nie koniec jego zalet.

"Nie tylko nawilża, dodaje blasku i zwiększa miękkość, ale zawiera w sobie również naturalny filtr przeciwsłoneczny" - zdradza Shannon Lewis, stylistka fryzur i szefowa salonu Neville Hair & Beauty. "Używanie produktów do pielęgnacji włosów na bazie kokosa to także świetny sposób na stymulowanie skóry głowy, co sprzyja porostowi włosów i zwiększa ich siłę" - dodaje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje