Zastąpi drogie kremy i maseczki. Zmarszczki znikną, wypróbuj!
Olejki swoją pielęgnacyjną moc zawdzięczają bogactwu nienasyconych kwasów tłuszczowych, które nawilżają, odżywiają i działają ochronnie. Zawierają też dobrze przyswajalne witaminy, minerały oraz przeciwutleniacze tak cenne dla urody. Jako kosmetyki występują w czystej postaci (np. olejek arganowy) lub jako mieszanki.
Zadbają o cerę
Wśród olejków do twarzy bez trudu znajdziemy najlepszy dla siebie. Do skóry suchej i dojrzałej polecamy preparaty na bazie olejków: arganowego, migdałowego, kokosowego, rzepakowego, oliwy z oliwek, ryżowego, makadamia, z pestek brzoskwini. Przy cerze tłustej i mieszanej warto sięgnąć po lżejsze produkty, np:. lniany, jojoba, z krokosza, wiesiołka, rokitnika, migdałowy, sezamowy, różany. Pielęgnowana nimi cera wróci do równowagi i kosmetyki matujące nie będą jej już potrzebne! Możliwości wykorzystania olejków jest wiele.
- Poranny masaż 2-3 krople olejku wmasowujemy w twarz okrężnymi ruchami przed nałożeniem kremu dziennego.
- Relaks na dobranoc Wieczorem kilka kropli olejku rozcieramy w dłoniach, aby się ogrzał. Nakładamy preparat, mocno dociskając dłonie do twarzy, miejsce przy miejscu.
- Efekt glamour Kroplę olejku rozcieramy na opuszkach palców wskazujących i oklepujemy szczyty kości policzkowych lub zewnętrzne kąciki oczu. Cera nabierze blasku.
- Regeneracja 1-2 krople olejku dodajemy do śmietanki do demakijażu lub kremowej maseczki. Stosujemy jak zawsze.
Zregenerują włosy
Uniwersalnemu działaniu olejków do pielęgnacji pasm aż trudno się oprzeć! Wszystkie marzymy przecież o zdrowej i pełnej blasku czuprynie. Preparaty wskazane są szczególnie przy włosach farbowanych, zniszczonych trwałą i suchych z natury. Na opakowaniach znajdziemy wiele zastosowań olejków, oto te popularne.
- Zamiast maseczki W zwilżone pasma wcieramy kilka kropli olejku (omijając nasadę włosów). Owijamy głowę ogrzanym ręcznikiem i po kilkunastu minutach myjemy ją szamponem.
- Nabłyszczacz 1-2 krople olejku rozcieramy w dłoniach i przeciągamy po gotowej fryzurze.
- Na końcówki Kilka kropli olejku wcieramy w końce włosów i zostawiamy na całą noc. Rano myjemy głowę delikatnym szamponem.
Wygładzą ciało
Od dziś ulubione balsamy zastąpmy olejkami! Mają mnóstwo zalet i sprawdzą się w chłodne dni, gdy przesuszony naskórek potrzebuje więcej składników nawilżających i ochronnych. Dzięki olejkom skóra szybciej upora się z szorstkością , będzie satynowa i miękka. Olejki, zwłaszcza w połączeniu z odpowiednim masażem ciała (zdj. obok), działają silnie ujędrniająco, a także pomagają wygrać z rozstępami.
- Dla niecierpliwych Paniom, które nie lubią uczucia lepkości na skórze i obawiają się, że olejek będzie długo wysychał, polecamy tzw. olejki suche. Działają błyskawicznie i są dostępne w spreju oraz atomizerze.
- Idealna aplikacja Nakładajmy olejek tuż po myciu i osuszeniu ciała. Wtedy skóra lepiej go przyswoi.
- Do kąpieli Odrobina olejku dodana do wanny z ciepłą wodą sprawi, że kąpiel nie wysuszy skóry, a wspaniale ją odżywi.