Reklama

Reklama

Zimowa pielęgnacja dłoni z OnlyBio

W okresie zimowym skóra naszych dłoni jest szczególnie narażona na przesuszenia i podrażnienia spowodowane nie tylko czynnikami atmosferycznymi, jak mróz i wiatr, lecz także zmianami temperatur, działaniem ogrzewania i klimatyzacji. Jej naturalny hydrolipidowy płaszcz ochronny ulega uszkodzeniu, naskórek staje się suchy, ściągnięty i szorstki, a towarzyszy temu dyskomfort, zaczerwienienie, pękanie. Jak temu zaradzić?

- Po pierwsze powinniśmy w miarę możliwości chronić dłonie przed zimnem, zakładać rękawiczki, lecz także nie ogrzewać ich bezpośrednio przy źródłach ciepła. Po drugie do mycia warto wybrać delikatne, naturalne mydła, nie zawierające takich składników jak SLS czy SLES, lecz oparte na łagodnych, roślinnych substancjach myjących - radzi ekspert OnlyBio, Dominika Pannert, technolog Onlybio.life. 

Obowiązkowa jest również odpowiednia pielęgnacja skóry, oparta na naturalnych składnikach silnie odżywczych i nawilżających, które wspomogą regenerację i zabezpieczą skórę przed utratą wilgoci i spadkiem elastyczności. Do jednych z najbardziej wartościowych składników tego typu należą bez wątpienia: botaniczny odpowiednik retinolu - bakuchiol, oraz roślinny biozgodny ze skórą skwalan, które znajdziemy w kremach do rąk OnlyBio. Bogata, odżywcza konsystencja regenerującego kremu do rąk z bakuchiolem i lewanem skutecznie zabezpiecza naskórek przed przesuszeniem, jednocześnie stymulując jego dogłębną odbudowę. Krem nawilżający ze skwalanem i wodą lodowcową natychmiast uzupełnia niedobory nawilżenia, działając jak kojący kompres dla odwodnionej i podrażnionej skóry. Szybko wchłaniające się formuły zapewniają komfort użytkowania i pozostawiają na skórze niewidoczny film ochronny.

Reklama

Odpowiednio dobrany krem powinniśmy stosować po każdym myciu rąk oraz przed wyjściem z domu. Dobrym produktem na mrozy jest regenerujący krem do rąk Bakuchiol będący nowością i odpowiedzią marki na problemy z suchą skórą dłoni.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy