Reklama

Reklama

Zmień nawyki i pozbądź się rozdwojonych końcówek

Jak skutecznie uporać się z problemem rozdwojonych końcówek, które o tej porze roku na ogół wyjątkowo dają nam się we znaki? Zanim udamy się do fryzjera, by rozprawić się z nimi jednym ostrym cięciem, zmieńmy niektóre codzienne nawyki związane z pielęgnacją włosów.

Długie, lśniące i zadbane włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety, nie jest to cel łatwy do osiągnięcia, szczególnie w sezonie czapek i szalików, które nie wpływają korzystnie na wygląd fryzury. Jeśli zaś do związanych z zimą niedogodności dodamy codzienne suszenie, prostowanie oraz eksperymentowanie z kosmetykami do stylizacji, efekt w postaci przesuszonych i niesfornych włosów gwarantowany.

Reklama

Największą bolączką posiadaczek długich włosów są rozdwojone końcówki. To one sprawiają, że fryzura sprawia wrażenie zaniedbanej, a jej objętość wydaje się mniejsza. "Rozdwojone końce są wynikiem strzępienia lub oddzielenia pasma włosów na kilka mniejszych fragmentów. Spowodowane jest to nadmiernym obciążeniem mieszków włosowych - głównie chemicznym (farbowanie lub rozjaśnianie), a także mechanicznym (za sprawą rozmaitych urządzeń do stylizacji)" - wyjaśnia Sam Burnett, dyrektor kreatywny Hare & Bone.

Choć czasem jedynym sposobem na całkowite pozbycie się rozdwojonych końcówek jest strzyżenie, istnieje mnóstwo codziennych nawyków, które możemy zmodyfikować, aby zapobiec ich powstawaniu i cieszyć się mocnymi, pięknymi włosami. Jak zatem przywrócić fryzurze siłę, blask i zdrowy wygląd niczym z reklamy szamponu?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje